UpShifter Výber: TOP 5 Kompaktov ktoré kúpiť v Q3 2022

Trh s kompaktnými autami je ešte stále, aj napriek úspechu obdobne veľkých SUV dostatočne konkurencieschopný. Síce logicky aj srdcom dáva najväčší zmysel zvoliť si práve najvýkonnejšiu verziu tohto typu vozidiel, teda hot-hatch, nie každý ho musí chcieť alebo chce zaň vysoliť takú pálku.

No aj spomedzi týchto áut na každý deň sa nájdu vodičsky atraktívne. Vytvorili sme tak zoznam TOP 5 šoférsky najpríjemnejších C-kompaktov, po ktorých by sme siahli.

1. Honda Civic e:HEV

Zatiaľ sme v nej iba sedeli na autosalóne, s prvým testom dohodnutým na začiatok 2023, avšak nová Honda Civic e:HEV už len zo sedenia v nej pôsobí, že bude etalónom triedy.

Už z produkcie vychádza na športovej gume, Michelin Pilot Sport 4, čo ako prvá vec naznačuje jej podvozkovo športovejšie ambície. Samozrejme, keďže sme z rovnice vyhodili hot-hatchbacky, bude to „len“ hybrid s CVT prevodovkou. Stále však bude tlačiť na cestu výkon 184 koní a tie budú v kombinácii zo skúsenosťami z CVT od Hondy dostatočne dynamické, to nám verte. Malý Jazz so 109 koňmi pôsobil aj na diaľnici živo, takže 184 v Civicu, bude úplne super.

Ďalšie body, vďaka ktorým získava prvé miesto sú športový, nízky posed, výborné sedadlá a veľkosťou akurátny volant. Naviac interiér auta je perfektný. Chytro, jednoducho aj štýlovo navrhnutý, no čo na ňom oslní najviac je jeho kvalita. Prepínače s výborným klikom, kvalitné a príjemné materiály a všetko kameňisto solídne spojené dokopy.

Naviac má vzadu v rámci kategórie hektáre miesta aj pre vysokých mužov a ich kolená aj hlavu a to aj napriek coupé klesajúcej línii strechy. Čo na tom však otvorí ústa ešte viac je, že tým nebol ovplyvnený batožinový priestor, ktorý je znovu obrovský, s nízkou nakladacou hranou a masívnym otvorom.

K úspechu len prospeje čistejší dizajn nového Civicu, viac nadväzujúci na prvé a extrémne úspešné generácie, takže auto už viac nevyzerá ako vesmírna loď, namiesto toho má zvedavú zvieraciu a milú tvár. Krása.

Nová Honda Civic e:HEV je tak brilantným príkladom kombinácie každodennej efektívnosti s poskytovaním excelentných jazdných schopností a vo veľa značkách vytrácajúcej sa skutočnej, hmatateľnej kvality.

Related posts