UpShifter Výber: TOP 5 Kompaktov ktoré kúpiť v Q3 2022

3. Kia Ceed

New Kia Ceed cornering very hard

Slovenské auto dostáva tretie miesto, nie preto, že by oslňovala, ale ponúka fantastický pomer cena/kvalita. Nedávno si prešla faceliftom, ktorá jej v TOP výbave dodáva prémiovejší vzhľad.

Čo sa nám však páči na Kii je jej pre niekoho „staromódny“ interiér s ovládaním ľahko zapamätateľnými tlačidlami, analógovými budíkmi a do toho skombinovaný s technologicky kvalitným a nabitým stredovým displejom. Poteší tiež solídna kvalita aj použitie materiálov.

V rámci potešenia z jazdy neposkytne taký úsmev za volantom ako Japonci vyššie, jej podvozok je však viac komfortnejší, a tak je lepšia na každý deň. Stále však postačuje na vyžitie sa na okresných cestách.

Skvelý je široký výber motorizácí, počínajúc od 1.0 T-GDI, cez 1.5 T-GDI, diesel 1.6 CRDi celou cestou k vrcholu GT s 1.6 T-GDI tlačiacim 204 koní. Nutno povedať, že aj 1.5 T-GDI, ktorý sme testovali postačuje a s jeho pomerom hospodárnosť/výkon ho možno označiť za ideál. Avšak keď sa s Kiou preveziete, poviete si, že predsa s tými 204 koňmi by to bolo lepšie a tak je dizajnovo, starší, no výkonnejší motor tým pravým orechovým. Síce je dostupný len s automatom DCT, no ten by ste asi uprednostnili.

Naviac má kopec výbavy ako vyhrievaný volant, sedadlá, adaptívny tempomat a bezpečnostné radary, panorámu aj JBL audio, to všetko len za niečo cez 30k, aby sme boli presní, 30 034€ v konfigurátore. A tak jej pomer kvalita(výbava)/cena dáva naše tretie miesto.

Related posts