Facelift pre Alfy Giuliu aj Stelvio: Ešte viac charakteru

Dva najdôležitejšie modely Alfy Romeo si prešli obnovou. Dostali hlavne novú grafiku svetiel, ktorá tvarom podpisu pripomína tú, ktorú používa aj BMW, ktorému chcú Alfy konkurovať.

Spojená je s technológiou LED Matrix svietenia, no dodáva obom vozidlám ešte viac charakteru a vážnosti, ako mali bez nich doteraz.

Dizajnové hrátky pokračujú aj vo vnútri, kde si možno zvoliť nový dizajn budíkov s názvom Heritage, takže budíky vyzerajú nádherne ako z vozidiel Alfa Romeo zo 60-tych a 70-tych rokov.

Najlepšie zvezenie v triede

O čom však Alfa je hlavne, je zážitok z jazdy. Jazdné vlastnosti Alfa Romeo opisuje ako najlepšie v ich triede. Vďačia za to najmä nižšej váhe v porovnaní s konkurenciou (BMW 3, X3), ideálnemu rozloženiu hmotnosti a živelnému, inštinktívnemu riadeniu.

O fantastickú priľnavosť aj pri klzkých podmienkach sa pri zadokolke aj verzii Q4 stará mechanický, samostatne zamykateľný diferenciál Q2.

Giulia aj Stelvio používajú dvojité priečne ramená vpredu a multilink vzadu.

Jednoduchšia hierarchia výbav a aj jedna špecifická na začiatok

Alfa Romeo tiež zjednodušila paletu výbav. V postupnosti od základnej to bude Sprint a Veloce. Pri príležitosti zavedenia vynovených verzií modelov bude na začiatku predaja aj verzia Competizione. Založená na vyššej výbave Veloce bude špecifická matnou šedou farbou (Moon Light Grey), červenými brzdovými strmeňmi, 21-palcovými diskami kolies, adaptívnymi tlmičmi Alfa Active Suspension a aj NFT tokenom auta podpisujúcim je špecifickosť.

Vo vnútri auta bude obsahovať audiosústavu Harman/Kardon, kožou potiahnutú prístrojovú dosku aj sedadlá skombinované s červeným prešívaním.

Related posts