UpShifter Výber: TOP 5 Kompaktov ktoré kúpiť v Q3 2022

5. Peugeot 308

New Peugeot 308 SW we did not test the hatchback yet.

Chcel som dať tretie miesto najdrahšiemu kompaktu, aký si možno kúpiť, Mercedes-Benz A, avšak rozhodol som sa integrovať Daniela z Taxi, nový Peugeot 308.

Toto auto je v rámci značky masívny posun vpred. V oblasti dizajnu by to človek čakal, to predsa Francúzi vedia. Ale hlavne interiér a technológie spravili obrovský posun vpred. Kvalita interiéru je veľmi blízka Audi A3, rozsiahlym použitím mäkkých plastov, a skutočne pevným zhotovením. Taktiež je tu veľmi kvalitný a odozvou skvelý stredový displej s novým rozhraním, pod ním tiež displejové skratky k nemu a nastaveniam vozidla.

Nastupovanie, šírka prahov a posed je ako v BMW 1 a aj sedadlá sú skvelé, navyše masážne. V čom však nie je ako Nemec, a Bohu vďaka za to je jazdný prejav. Tento rok som pohodovejšie auto nešoféroval, a to jazdilo na 19-palcových kolesách. Podvozok novej 308 všetko nádherne žehlí, je to ako letieť na koberci. Napriek tomuto pohodliu je však aj zábavný v zákrutách, respektíve, bol by. Kazí mu to nevypínateľné ESP, ktoré krotí každý náznak pretáčavosti, a veru by do nej 308 šiel, keď ste skutočne na ňom. Riadenie je precízne, komunikatívnosťou taký Volkswagen, takže dosť odizolované, ale precízne a naviac malý volant Peugeot, je asi to najlepšie čo môžete držať v rukách. V meste ľahunké na prst, mimo mesta dostatočne tuhé. Nový Peugeot 308 je výborné auto.

Čo však Peugeotu nedarujem je jeho cena. Jasné, je z neho cítiť snahu aj kvalitu, avšak je na úrovni Hondy a Mazdy? Nie, cez to si však Peugeot pýta za novú 308 peniaze ako za nemeckú prémiu (síce s Audi je vnútri fakt porovnateľný) no keď to porovnám s Japoncami, nemal by si toľko pýtať… 50k v plnej palbe za značku, ktorá sa len nedávno rozhodla, že chce prestúpiť do prémie? Nebuďme smiešni.

Napriek tomu skvelý kompakt.

To je všetko z TOP 5 kompaktov v Q3 2022.

Na ktorom z nich jazdíte vy?

Dajte nám vedieť v komentároch.

Do videnia!

Related posts