Prvé BMW M3 Touring – Výkon pre otcov je konečne tu!

Foto: BMW M

Aktuálna generácia BMW M3 postupne vypĺňa snáď každé zákaznícke prianie, tento proces sa dnes končí s predstavením M3 Touring. Aj naši drahí otcovia sa tak dočkajú možnosti nemusieť kvôli rodine opustiť radosť z jazdy, ale ju práve posunúť na svoje deti.

Pre rodinné M-ko je štandardom pohon xDrive s M zadným diferenciálom, ktorý okrem zábavy aj obstaráva aj priľnavosť pre všetky rodinné jazdy v akýchkoľvek podmienkach. Na všetky kolesá tak ide výkon 510 koní a 650Nm. Ten je spojený s 8 stupňovou automatikou M Steptronic od ZF s trojicou programov radenia pomocou systému Drivelogic na volante.

Kombík tak bez zvyšku rodiny vystrelí na 100km/h len za 3.6, 200km/h ide už za 12.9 sekundy. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km/h, s balíčkom M Driver´s Package potom 280 km/h.

Podvozok bol upravený pre rodinné potreby M3 Touring, takže BMW sa snažilo nájsť perfektný balans medzi športovosťou a pohodlím na každý deň. Detailné doladenie sa dialo okrem mesta a okresiek aj na zelenom pekle Nürburgring Nordschleife. Štandardnú výbavu podvozku tvoria aj adaptívne tlmiče či riadenie s premenlivým prevodom. Pre zastavovanie samozrejme nechýba príplatok v podobe karbón-keramických bŕzd.

Rodinu zaujme aj čo taký športový rodinný kombík reálne spapá. BMW udáva kombinovanú spotrebu 10.1-10.4 l/100km. Budete však mať doma najrýchlejší kombík, čo potvrdzuje aj jeho rekord na Norschleife!

S časom 7 minút 35.06 sekúnd porazilo predchádzajúci rekord stanovený Mercedes AMG E63 S až o 10 sekúnd!

Toto rýchle kolo si môžete pozrieť tu:

Video: BMW M

Related posts