Nový Peugeot 408: Neočakávaný francúz

Foto: Peugeot

Čo poviete na nového Levíka? Pri normálnom aute je efektívnosť ten správny aspekt, takže za nás fajn…

Peugeot z čista jasna v priebehu pár hodín predstavil nové auto, model 408. Kým pre inú časť sveta prichádza ako sedan, pre nás, Európanov prichádza v tvare podlhovastého crossoveru s fastback siluetou. Veľkostne sa radí do segmentu C. Dlhý je 4.69m, rázvor náprav je až 2.79m, vďaka čomu bude mať vzadu kráľovských 188mm miesta na nohy.

Peugeot 408 je vysoký 1.48 metra, a jeho podlhovastá silueta má mať zmysel práve pre aerodynamickú efektivitu.

Praktický je aj kufor so základným objemom 536 litrov, ten po sklopení narastie až na 1611 litrov.

Po stránke motorov budú typicky dostupné dve výkonnostné varianty dobíjateľného hybridu s výkonmi 180 a 225 koní. Kto má záujem o klasický agregát, tak benzínový PureTech130 je tu pre naplnenie tejto potreby. Všetky motorizácie sú spojené s 8 stupňovou automatikou. Ak ste zaskočení, kde je elektrická verzia, tá príde v nadchádzajúcich mesiacoch.

Podľa slov Peugeot však hlavným cieľom bolo vytvoriť efektívne auto. Preto tá podlhovastá silueta a dokonca pochopili, že potrebné je aj zníženie hmotnosti, preto nová 408 váži začína na hmotnosti 1396 kilogramov. Druhým aspektom bolo dosiahnuť lepšiu kvalitu a konektivitu interiéru, o čo sa Peugeot už nejaký ten čas snaží.

Auto príde na trh na začiatku roka 2023, vyrábané bude vo Francúzskom meste Mulhause.

Related posts