Nový Bentley Continental GT/GTC S

Foto: Bentley

Bentley predstavilo nový prírastok do rodiny Continental, je to V8 S s malými zmenami podvozku a štýlu. Stále je to však Bentley, takže ľahký superšport to nebude.

Pod jeho dlhou kapotou bije 4.0 twin-turbo V8 s výkonom 550 koní a 770 Nm dostupných medzi 2000 – 4500 ot. Jeden nový element, ktorý S dostáva je športový výfukový systém, ktorý zvýrazní zvuk osemvalca. Na 100 km/h zrýchli za 4.0s, o 0.1s rýchlejšie ako štandardný Continental.

Viac príplatkovej výbavy ako Štandard

Nie tak výrazne rýchlejší čas zrýchlenia má na svedomí ťažšia štandardná výbava, ktorá je na základnom aute príplatková. Váha by tak mala byť okolo 2300 kilogramov, Bentley neuviedlo presnú hodnotu nového S.

Continental GT V8 S prichádza v oblasti podvozku s Bentley Dynamic Ride Control systémom, čo je systém aktívnych stabilizátorov, ktoré kontrolujú ťažké telo v zákrutách. Štandardne bude nové S jazdiť na 21 palcových diskoch, ale k dispozícii budú aj príplatkové 22-ky so šírkou 275mm vpredu a 295mm vzadu. Štandardné brzdy sú oceľové, za príplatok sú tu potom keramiky.

Zmeny zovňajšku zahŕňajú zvyčajne príplatkový Black Package, ktorý je inak príplatkovým prvkom. V interiéri je to multifarebné rozdelenie mikrosemišu Dinamica ktorý je v typickej Bentley móde všade, na dverách, sedadlách aj prístrojovej doske.

Na koniec treba dodať, že S bude dostupné aj vo verzii GTC, teda Kabriolet.

Related posts