Nové BMW X7 M60i: Rýchly tank.

BMW predstavilo nové BMW X7, ktorého najväčšou viditeľnou zmenou je nová predná maska vyzerajúca ako tvár človeka. Dvojité svetlomety majú aj najnovšiu technológiu MATRIX LED s neoslepujúcimi diaľkovými svetlami, adaptívnym rozdelením svetelného lúča. Zároveň vďaka funkcii do zlého počasia plnia aj úlohu hmlových svetlometov.

Novo vyvinuté motory:

Všetky motory majú najmodernejšiu verziu mild-hybridného systému. Ten pozostáva zo štartér-generátora umiestneného na výstupe kľukového hriadeľa do prevodovky a poskytuje dodatočný výkon 9 kW (12 k) a krútiaci moment 200 Nm.

Verzia xDrive40i predstavuje najnovšiu generáciu benzínového šestvalca. Prináša najmä inovácie pre zlepšenie efektívnosti spaľovania, výmeny plynov, ovládania ventilov, vstrekovania aj zapaľovania. Všetko toto sa pozitívne podpisuje na výkone aj spotrebe. Výkon narástol o 47 koní, na 380 koní. Krútiaci moment narástol na 520Nm, s mild-hybridnou pomocou 540 Nm.

Dieselový šesťvalec xDrive40d prináša zlepšenie spotreby a emisíí. Jeho výkon je 352 koní a 700/720 Nm krútiaceho momentu.

Pod kapotou vrcholnej verzie M60i bude 4.4 V8 z útrob vozidiel divízie M, ten dá tomuto luxusnému rodinnému presúvadlu výkon 530 koní a 750 Nm krútiaceho momentu, posielané na všetky kolesá prostredníctvom 8 stupňového automatu ZF Steptronic Sport.

Vrcholné X7 M60i bude mať tiež štandardné prvky výbavy, ktoré sú pri lacnejších modeloch príplatkovými. Patrí sem Executive Drive s aktívnymi stabilizátormi či integrálne aktívne riadenie, zadný diferenciál M Sport, 21 palcové disky z ľahkých zliatin

Interiér dostáva zakrivený BMW Curved Display, čo znamená menej tlačidiel v strede prístrojovej dosky. Nechýba ani najmodernejší ovládač rozhrania iDrive prepojený s aktuálnym rozhraním BMW OS8.

Ceny BMW X7

„Nečakane“, nové BMW X7 vzrastie na cene. Kým naša ešte nie je stanovená, v Nemecku porastie základ z 95 400€ na 97 700€. Pri X7M zo 122 200€ na 127 200€.

Foto: BMW

Related posts