Porsche si berie rekord na Nordschleife späť.

Vďačí za to jemne upravenému vozidlu Porsche 911 GT2 RS od Manthey Racing.

Porsche opäť pokorilo Nürburgring a stalo sa najrýchlejším sériovým autom na tomto legendárnom okruhu. Zvládli to s pomocou Manthey Racing, ktorí upravili model GT2 RS vo viacerých oblastiach. Podvozok, aerodynamika a brzdy boli upravené tak, aby sa dosiahla čo najvyššia efektivita.

Zdroj: YouTube Porsche

Po mechanickej stránke zostal motor aj prevodovka nedotknuté. Upravené bolo len ich chladenie. Sériový preplňovaný plochý 6-valec s objemom 3,8-litra tvorí 700 koní a 750Nm krútiaceho momentu. Prevodovka je klasická Porsche PDK so siedmimi stupňami a prenáša výkon na zadné kolesá. Zrýchlenie na 100 je otázkou troch sekúnd.

Už tak dosť veľké sériové krídlo vymenili za obrovské krídlo vlastnej výroby. Prítlak sa preto zvýšil viac než dvojnásobne. Pre lepšiu priľnavosť má GT2 RS obuté pneumatiky Michelin Cup 2R na 20“ a 21“ diskoch z magnézia a karbónu. Rozmer predných kolies je 265/35 ZR20, zadné valce majú rozmer 325/30 ZR21.

Výsledkom všetkých týchto úprav je čas 6:43:03, ktorý je o takmer 5s rýchlejší od ich predchádzajúceho rekordu. Týmto časom taktiež zvrhli z trónu Mercedes-AMG GT Black Series s časom 6:43:616.

Ktovie prečo Porsche potrebovalo dostať tento rekord späť. Každopádne je pekné vidieť značky súťažiť týmto spôsobom.

Foto: Porsche

Related posts