Nové ABt RS3-R výkonovo posúva novú Audi RS3!

To je žihadlo!

Nemecký úpravca ABT teraz obdaril svojim R balíkom novú Audi RS3. Tá napriek citeľným jazdným vylepšeniam prišla so žiadnym navýšením výkonu pätvalcu 2.5 TFSi, preto úprava od ABT je pre tých, ktorým sa toto želanie v štandardnom balení od Audi nesplnilo.

Okrem novej riadiacej jednotky ABt dostal motor lepší intercooler a systém vstrekovania. Výfukový systém zostal štandardný, no dostal 4 guľaté koncovky.

Výkon 2.5 TFSi sa tak posúva zo 400 na 500 koní a krútiaci moment tiež dostal navýšenie, teraz s hodnotou 601Nm. A práve vďaka navýšeniu parametrov motora zvládne teraz hyper-hatch od Audi stovku za 3.3 sekundy, o 0.6s rýchlejšie ako RS3. Maximálnu rýchlosť je možné v aplikácii myABT jednoducho odomknúť na hodnotu 300 km/h. Tiež je v nej možné vybrať medzi 3 mapami motora (Eco, Sport, Race) aj sledovať aktuálnu teplotu oleja či chladiacej zmesi motora.

V ABt sa dotkli aj podvozka. Na RS3-ku nahodili nové pružiny, takže auto sedí nižšie k zemi. Uloženia tlmičov spojili rozpernou tyčou, ktorá pridáva autu na tuhosti medzi prednými vežami zavesenia. Kým adaptívne tlmiče zostávajú, tí, na výber sú aj ostrejšie nastaviteľné pasívne tlmiče, ktoré nahrádzajú štandardné a sú tu pre tých, ktorí hľadajú maximálnu jazdnú dynamiku na okruhy. Výšku je možné nastaviť medzi 20 – 40 mm, okrem nej samozrejme kompresiu aj odskok tlmiča.

Ostatok balíka sa potom nesie v štýle pre automobilové zrazy, teda zovňajšok auta. Sú tu dodatočné prvky z uhlíkových vlákien na nárazníkoch, zadnom spojleri, difúzore aj prahoch dverí. Nový je aj dizajn väčších 20″ kolies, s pneumatikami Goodyear Eagle F1 Supersport R o rozmere 245/30 R20.

Presné ceny neboli zverejnené, no ABt vyrobí 200 kusov RS3-R, ktoré sú už aj vybookované. Nezúfajte, pretože ABt ako úpravca dokáže auto dostať na rovnaký level, stačí priniesť svoju Audi RS3.

Related posts