Mercedes-AMG SL43: Začína sa štvorvalcom

Mercedes-AMG predstavilo svoj základ pre nový model SL. Pod jeho kapotou je štvorvalec M139 z A45 AMG. Nový základný agregát sa tak pripája k V8 pri verziách SL55 a SL63 so zjednodušeným balíkom, vďaka ktorému je na rozdiel od nich čistou zadokolkou!

Štvorvalec M139, ktorý sedí v A45 aj CLA45 AMG má v SL-ku nejaké vylepšenia. Základným je medzi sériovými vozidlami úplne prvé elektricky poháňané turbo, ktoré prichádza z F1. Jeho účel je drastické zníženie turbo diery.

Funguje na princípe integrácie malého 40mm hrubého elektrického motora priamo do krytu turbodúchadla. Tento motor dokáže zvútra otáčať hriadeľom turbodúchadla až dokým ho výfukové plyny nakoniec nedoženú a neprevezmú kontrolu. To prakticky eliminuje turbodieru pri nízkych otáčkach motora, taktiež dokáže turbo pod tlakom aj po uvoľnení plynového pedálu.

Nový štvorvalec tak produkuje 381 koní a 480 Nm medzi 3250-5000 otáčkami. S prevodovkou MCT 9G a posielaním výkonu na zadné kolesá zrýchli na stovku za 4.9 sekundy. Maximálna rýchlosť je 275 km/h.

SL43 AMG jazdí na klasických oceľových pružinách a adaptívnych tlmičoch, ktoré pracujú v kooperácii s novým 5-prvkovým zavesením na oboch nápravách, ktoré dostane aj nová generácia AMG GT. Všetko toto robí SL43 najľahším z trojice, váži „iba“ 1810 kilogramov, o 170 kilo menej ako vrcholné SL63.

Ako štvorvalec tiež ponúkne najlepšiu spotrebu na každý deň, medzi 9-9.5 l/100km podľa WLTP.

Vizuálne sa SL43 líši 4 okrúhlymi koncovkami výfukov, trochu odlišne tvarovaným predným a zadným nárazníkom. Príplatkový Dynamic Plus Paket pre niektoré trhy prinesie dynamické uloženie motora, elektronický diferenciál s obmedzenou svornosťou, zniženie svetlej výšky o 10mm, dodatočný režim Race a žlté brzdové strmene. V zozname príplatkov je aj natáčanie zadnej nápravy.

Foto: Mercedes-AMG

Related posts