Genesis G70 Shooting Brake chce prémiovú trojku v pozore

Luxusná značka koncernu Hyundai chce novým štýlovým kombíkom konkurovať autám ako BMW 3 Touring.

Genesis, ktorý je luxusným krídlom koncernu Hyundai prináša po sedane G70 aj model G70 Shooting Brake (alebo proste Kombi), ktorým chce priamo konkurovať overeným velikánom BMW rady 3, Audi A4 alebo Mercedes-Benz triedy C. Tento nový kombík bol navrhnutý priamo s ohľadom na požiadavky Európskeho trhu, keďže Genesis skutočne chce, aby sa tento model uchytil.

Vyzerá to chutne

Genesis G70 SB poukazuje svoju konkurencie schopnosť viacerými faktormi. Poháňané má zadné kolesá, motory zhodné s Kiou Stinger GT. To znamená aj vrcholný 3.3-litrový V6 agregát s 365 konskými silami, ktorý bude konkurenciou k tzv. základným vrcholom konkurentov, ako je BMW M340i alebo Mercedes-AMG C43.

Model G70 Shooting Brake však nie je len o výkone motora. Okrem toho bude ponúkať adaptívne tlmiče, elektronický diferenciál s obmedzenou svornosťou a poriadne brzdové „taniere“ od Brembo. Obuté budú pneumatiky Michelin Pilot Sport 4.

Uspeje?

Auto bolo vyvíjané v Nemecku rovnakými ľudmi, ktorí pracovali na vynovenom Hyundai i30N. To znamená, že určite nebude jazdiť ako volský povoz, a je dosť pravdepodobné očakávať aj športovú verziu. Model G70 sa pripojí k už existujúcej rodine skladajúcej sa zo sedanu G80, SUV GV80 a menšieho SUV GV70. Do roka má pribudnúť aj prvé elektrické vozidlo značky.

Genesis si chce predrať cestu na náš náročný Európsky trh. S objednávkami štartujúcimi v lete. Podobných mohykánov však už niekoľko bolo. Vyšlo to značke Lexus, ktorá vyrába vo svojej podstate luxusné Toyoty. Na strane druhej stojí Infiniti, ktorý ako luxusný derivát Nissan-u príliš neuspel.

Sme preto veľmi zvedaví, ako sa táto relatívne nová značka uchytí. Treba však povedať, že autá sú to veľmi pohľadné, a fakt že sú vyvíjané aj inžiniermi Hyundai N im dodáva pocit kvality a dôveru v dobré jazdné vlastnosti. Budeme držať palce, a sme zvedaví na ich otestovanie.

Foto: Genesis

Related posts