Alpine A110 Légende GT – „limitka“ s počtom 300 kusov

Alpine A110 Légende kombinuje silnejšie pohonné ústrojenstvo A110S s elegantnejším zovňajškom vytvárajúc nádherné športovo-elegantné kupé.

Po úspechu Légende GT pre rok 2020 značka teraz vytvorila limitovanú edíciu 300 kusov nového Légende GT 2021. Nová verzia Légende GT kombinuje najvýkonnejšiu verziu pohonného ústrojenstva z Alpine A110S s elegantnými detailmi.

Motor

Najvýkonnejšie ústrojenstvo z A110S pre Légende GT znamená v strede uložený 1.8-litrový turbomotor s výkonom 292 koní a 320 Nm v spojení s dvoj-spojkovou 7-stupňovou prevodovkou. Kompaktné hliníkové telo vážiace len 1134 kilogramov je poháňané priestorom a časom zadnými kolesami. Z 0-100 km/h zrýchli za 4.4 sekundy, s maximálnou rýchlosťou 250 km/h.

Podvozok

Kolesá sú zavesené prostredníctvom dvojitých priečnych ramien vpredu aj vzadu. Vylepšenia sa dotkli výkonnejšej brzdovej sústavy, športového výfuku, ako aj pohodlnejších škrupinových sedadiel Sabelt. Auto sedí na 18-palcových diskoch kolies s pneumatikami rozmeru 215/40 R18 vpredu a 245/40 R18 vzadu. Obuté budú plášte Michelin Pilot Sport 4S. Na ubrzdenie auta slúžia 320 mm brzdové kotúče na oboch nápravách.

Zovňajšok a vnútro

Farebné kombinácie Abyss Blue a Saddle Brown, ktoré boli súčasťou minuloročnej Légende GT ostávajú. Dopĺňa ich nová matná varianta Mercury Silver a Black. Okrem toho dostalo vnútro vysoko kvalitne stereo ozvučenie Focal, čí na dotyk jemný béžový strop v kontraste s lesklými uhlíkovými prvkami prístrojovej dosky.

Zvonku je pre Légende GT unikátna diamantom brúsená povrchová úprava na mieru vyrobených 18-palcových kolies. Zadné svetlá sú číre, taktiež je možné zvoliť si k dvom farebným kombináciám aj kontrastný prachovo zlatý „finiš“ odznakov či brzdových strmeňov.

Ceny budú vo Francúzsku začínať na 71 600 EUR bez DPH (VAT).

Toto auto bude limitkou, akú by sme si skutočne priali mať zaparkovanú v našej garáži.

Foto: Alpine

Related posts