Vozidlá Renault Sport po novom s menom Alpine

Žiaľ táto zmena bude znamenať aj odchod spaľovacích motorov, keďže Alpine má v pláne mat čisto elektrický modelový rad.

Od 1.5.2021 sa vozidlá vyvíjané pod divíziou Renault Sport Cars, so sídlom v Les Ulis premenúvajú na Alpine Cars. Filozofia Alpine je vyrábať prémiové športové autá popredné v inováciách a technológiách.

Táto zmena znamená, že všetok know-how a vášeň vozidiel Renault Sport ako R5 Turbo, Clio V6, Clio 3 RS, Mégane RS Trophy alebo nového Alpine A110 sa bude sústreďovať na vývoj čisto elektrických športových vozidiel.

Krátko o Alpine:

Alpine je legendárna značka. Založená bola v roku 1955 chlapíkom menom Jean Rédélé. Preslávila sa najmä výrobou francúzsky vkusných športových vozidiel. V roku 2017 sa vrátila s moderným nástupcom A110, ktorý sa drží základných princípov značky. Tými sú kompaktnosť, agilita, ľahkosť a potešenie z jazdy.

Pri predstaveni Renaulúcie bola predstavená ako značka, ktorá ponúkne autentické luxusné športové autá skupiny Renault Group, čerpajúc z historických predpokladov úspechu a know-how zo slávnej fabriky v Dieppe, ako aj inžinierskou šikovnosťou ľudí z Alpine Racing a od 1.mája aj Alpine Cars.

Na jednej strane nás táto zmena mrzí, pretože znamená odchod veľkolepých IC hot-hatchbackov Renault. Na druhej strane sme zvedaví, čo vyjde spod náručia tejto značky, snáď sa výroby vozidiel kategórie hot-hatch tak ľahko nevzdajú a prinesú Alpine Mégane.

Foto: Renault

Related posts