Facelift Mercedes-Benz CLA

Mercedes-Benz faceliftoval malý obľúbný sedan a combi/kupé CLA. Facelift prináša najmä upravený dizajn. Nový je podpis svetiel vpredu aj vzadu, jemne zmenená mriežka, čo je však podstatné LED svietenie s funkciou HighBeamAssist aj parkovacou kamerou je teraz už v základnej výbave.

V interiéri sa štandardom stalo rozšírenie USB konektorov s podsvietením aj dvojica displejov pred vodičom, 7 a 10.25 palcové. Za príplatok môže byť potom menší 7 palcový displej zväčšený na veľkosť jeho suseda.

Čo sa štandardných motorov týka, vylepšenie dostala plug-in hybridná verzia 250e. Teraz má o 5 kWh väčšiu batériu a vyšší výkon elektromotora, 109 koní. Celkový výkon je 218 koní.

Obľúbené základné motory 1.3 Renault zostávajú s výkonmi 136 a 163 koní nezmenené. Vyšší výkon potom dostal až 250 4Matic, v ktorom sa zvýšil na 224 koní.

Čierne palivové pištole aj nadaľej zastupujú 180d, 200d a 220d.

Pri ostrých verziách AMG nastala zmena len pri slabšej AMG 35, ktorá je elektrifikovaná. Má 48V elektrický systém, ktorý poháňa štartér-generátor, ktorý autu na krátku dobu dodáva +14 koní. Konečné figúry však zostávajú nezmenené.

Rozsiahlejšia štandardná výbava ponúkne zákazníkovi viac, tak ako vždy to ale bude na úkor počiatočnej ceny vozidla, ktorá sa zvýši.

Related posts