Corvette E-Ray: Nie športiak, ale skvelý Grand Tourer

Chevy Corvette prichádza aj v elektrizujúcej forme. Tá síce nadšencov asi nenadchne, avšak takých je nás dnes už ako šafránu. Naopak treba Corvette pochváliť, že aj napriek inplementácii 1.9 kWh batérie ako z Yaris Hybrid na palubu je Corvette E-Ray s váhou 1712 kilogramov stále ľahším autom ako BMW M3 a ľahším aj ako predchádzajúca čisto benzínová generácia AMG C 63S.

Navyše neprichádza ani o osemvalec LT2. Celkový výkon aj s elektrickým boostom je 655 koní a 806 Nm, čo je 382 koní/tonu. Výkon na cestu ide cez všetky kolesá vďaka systému eAWD.

Corvette AWD tak zrýchli na stovku len za 2.5 sekundy. Na zastavovanie z neuvedenej maximálnej rýchlosti slúžia karbón-keramické brzdy Brembo a príplatkové Michelin Pilot Sport 4S pneumatiky.

Skvelé jazdné vlastnosti zaručuje technológia adaptívneho podvozku MagneRide4.0, nižší a širší postoj vozidla oproti verzii StingRay.

Corvette E-Ray je však viac ako športovým autom najmä skvelým Grand Tourerom, pretože hybridný systém predlžujúci na dlhých trasách čas pracovania motora len na polovicu valcov (4) maximalizuje dojazd vozidla plynúci z jeho 70 litrovej nádrže.

Related posts