Druhý deň testov v Bahraine bol najrýchlejší HAAS.

Prvá veľká cena tohto roku je tu už budúci týždeň, a preto tak ako vždy sa pred ňou konajú testy na okruhu Bahrain International Circuit. Druhý deň priniesol niekoľko zaujímavých momentov, v teplej prvej polovici bol najrýchlejší Esteban Ocon na Alpine A522 s časom 1:34,276.

Tá podstatnejšia, druhá polovica však nakoniec patrila teamu HAAS, konkrétne navrátilcovi Kevinovi Magussenovi, ktorý nastúpil do auta a po 15 minútach v ňom dosiahol najlepší čas dňa, pri ktorom sa časomiera zastavila na 1:33,207. Pred ním obsadzoval pomerne dlho prvé miesto Carlos Sainz Jr. na Ferrari, ktoré ukazuje výkon a spoľahlivosť od začiatku testov v Barcelone.

Aktuálne rozporuplný, pre fanúšikov stajne nemeckého výrobcu však premyslene tvarovaný Mercedes v rukách Lewisa Hamiltona zajazdil piaty najrýchlejší čas, 1:34,141, ale ako je na Mercedes zvykom, svojimi nie úplne dominantnými výkonmi v testoch môže strategicky blafovať, aký bude v skutočnosti, uvidíme už v budúcu Nedeľu!

Majster Sveta 2021, Max Verstappen sa šibalsky oprel do dizajnu Mercedes W13, aké je škaredé, aj jeho farba. Subjektívny názor, ale rivalské podpichnutie je vždy pekné.

Doslova horúci Piatok zažil Nicolas Latifi z Williamsu, ktorému začala horieť zadná časť vozidla, následkom čoho mu zlyhalo zavesenie ľavého zadného kolesa, a pred tým ako sa z neho stal požiarnik urobil otočku ako na kolotoči. Vo Williamse teda budú mať mechanici pracovnú a hlavne dlhú noc.

Z výsledkov ešte stojí za spomenutie výkon dnes Ružového Pantera Alpine A522, ktorý už síce napriek dvom zlyhaniam a pochybnostiam o jeho celkovej výkonnosti, čo priznal aj Fernando Alonso v rozhovore, skončil v rukách Estebana Ocona dnešný deň hneď za Mercedesom Lewisa Hamiltona. Okrem neho skvelý, štvrtý najrýchlejší čas celkového poradia zajazdil Aston Martin pod vedením Lawrencea Stroll Jr. s časom 1:34,064.!

Vyzerá to, že táto sezóna s novými pravidlami by mala spraviť to, čo je jej úmyslom, zapojiť do boja viacero tímov a tak ponúknuť divákom zaujímavejší športový zážitok.

Foto: F1

Related posts