Koniec sveta sa blíži: Benzínové Subaru WRX STI končí!

Blížiaci sa zákaz spaľovacích motorov a raketovo stúpajúce ceny benzínu len podporujú už tak silný tlak na elektrifikáciu. Ako výsledok sa každý výrobca snaží redukovať flotilové emisie svojich modelových rodín, a Subaru nie je žiadnou výnimkou. Aj napriek špekuláciám o budúcej generácii je však teraz oficiálne jedna vec jasná. Ak príde, tak bez čisto spaľovacieho motora. Veľmi smutné…

Späť v roku 2020 sa vyskytli špekulácie, že nové WRX STI bude hybridné, s podobnými výkonnostnými hodnotami ako napríklad 421 koňový Mercedes-AMG A45S, ak sa však aj taký model vyvíjal, v súčasnosti to už neplatí.

Subaru vyhlásilo že spaľovací motor novej generácie pre WRX STI nebude založený na platforme WRX. Subaru vraj hľadá možnosti pre zahrnutie elektrifikácie do nadchádzajúcich modelov. Príkladom tohto je pre príklad aj projekt STI E-RA Challenge.

Na rozdiel od viacerých značiek však Subaru rozumie ikonickému statusu, ktorý si označenie WRX STI so sebou nesie už dve desaťročia. Preto sa budú snažiť udržať tieto označenia a prinášať aj modely, ktoré budú mať rally ducha WRX STI a STI. No je to koniec legendy v jej najčistejšej, najkrajšej forme.

Foto: Subaru

Related posts