Koncern BMW Group kúpil značku Alpina

„Súčasťou koncernu sa stáva aj ich dvorný úpravca vozidiel.“

Skupina BMW Group sa počnúc dnešným dňom rozširuje o nový prírastok. A tým je ich dlhoročný blízky spolupracovník, luxusný úpravca vozidiel BMW z Buchloe, značka Alpina.

Alpina po dlhe roky robila BMW, ktoré sú síce rovnako rýchle ako zvyčajné modely, no sú viac pohodlnejšie a ešte luxusnejšie, najmä čo sa detailov týka. Po dlhoročnej úzkej spolupráci sa BMW rozhodlo o ešte bližší vzťah s týmto úpravcom, ktorého vlastní rodina Bovensiepen.

Do roku 2025 budú fungovať ako doposiaľ, a teda prerábať základné BMW vozidlá ich typickým štýlom. Netreba zabudnúť, že vozy Alpina sa už teraz z istej časti vyrábajú na montážnej linke BMW, pred tým ako putujú na dokončenie do dielne v Buchloe. Servis vozidiel, diely a príslušenstvo tiež zostanú značke Alpina.

Strategické partnerstvo znamená predovšetkým rozvoj vývojových služieb pre BMW z Buchloe. Vinársky podnik, ktorá je tiež súčasťou značky zostane nedotknutý. BMW získa práva na ochrannú známku Alpina a pridajú tak do portfólia nové vozidlá zachytávajúce DNA výroby kultivovaných športových a luxusných vozidiel.

Foto: BMW

Related posts