Alpine GT X-Over elektrické SUV sa bude vyrábať v Dieppe

Nová generácia produktov Alpine sa začína formovať. Elektrické športové SUV sa bude vyrábať v legendárnom závode Dieppe.

Alpine predstavilo svetu nové detaily týkajúce sa svojej budúcnosti, ktorá je predovšetkým elektrická. Na trh prídu tri nové modely, ktoré zmenia značku z výrobcu športových vozidiel na výrobcu výkonnostných elektrických vozidiel. Kľúčom k tejto premene bude primárne prvé elektrické SUV, postavené na platforme nového čisto elektrického Renault Mégane E-TECH. Toto SUV sa bude vyrábať v závode spätom s bohatou históriou značky, v Dieppe, ktorý chcú tiež do roku 2025 pripraviť na masovú produkciu vozidiel.

Okrem tohto modelu je na pláne elektrický hot-hatch, ktorý bude súčasťou návratu retro modelu Renault 5. Okrem neho sa pracuje na vývoji novej generácie Alpine A110, ktorá opustí spaľovacie pohonné ústrojenstvo a prejde na čisto elektrický pohon v spolupráci s britským výrobcom Lotus.

Tento prechod produktov Alpine je podobný divízii Peugeot Sport Engineering. Teda Alpine bude vytvárať športové verzie modelov Renault, ako nové Clio alebo crossover Captur.

Foto: Alpine

Related posts