Vylepšené Audi RS6 a RS7 Performance

Audi predstavuje vylepšené verzie svojich dominantných modelov, rodinného ideálu RS6 Avant a tajomne vyzerajúceho sportbacku RS7.

Motor 4.0 V8 TFSI, ktorý je pod ich kapotou dostáva nárast výkonových parametrov o 30 koní a 50 Nm. Po novom tak budú disponovať 630 konskými silami a 850 Nm krútiaku.

Vďaka tomuto polepšeniu zrýchlia na 100 km/h za 3.4 sekundy (-0.2s).

Viac zvuku, nižšia hmotnosť a nový stredový diferenciál

Prekvapivo budú obe vozidlá ľahšie, aj keď len o zanedbateľných 8 kilogramov, ich hmotnosť tak bude stále masívnych 2 090 kg v prípade RS6 Avant a 2 065 kilogramov v prípade RS7 Sportback. Tých 8 kilogramov auto stratilo odstránením zvukovej izolácie medzi motorom a kabínou a rovnako aj v zadnej časti vozidla, kde sú koncovky výfukového systému. Audi týmto krokom tiež zvýraznilo pre vodiča zvukový prejav vozidla.

V oblasti posielania pohonu na kolesá dostali obe vozidlá mechanický centrálny diferenciál. Ten rozdeľuje posielanie výkonu na kolesá v pomere 40:60 a v prípade ak nastáva preklz kolies dokáže poslať 70% na predok a až 85% maximálne na zadné kolesá, záležiac od jazdných okolností.

Ľahšie kolesá, lepšie pneumatiky a RS Dynamic ako základ

Dostupné budú 21 a 22 palcové disky kolies. Siahnuť by ste mali po menších 21-kách, keďže sú až o 20 kilogramov ľahšou neodpruženou hmotou, čo sa citeľne prejaví na dynamike vozidla. Komu ide viac o vzhľad, pre toho sú tu 22-ky.

Oboje disky budú od výroby obuté do nových Continental SportContact 7. Podľa Audi tieto nové pneumatiky minimalizujú nedotáčavosť v zákrutách a zaručujú vozidlu o 2 metre kratšiu brzdnú dráhu zo 100-0 km/h.

Okrem toho tu bude po novom štandardom RS Dynamic balíček, v ktorom je maximálka 280 km/h, natáčanie zadných kolies a Quattro športový diferenciál na zadnej náprave.

Príplatkovým bude nadaľej RS Dynamic Plus, ten posúva maximálku na 305 km/h a zahŕňa keramické brzdy 440/370mm, ktoré sú tiež o 34 kilogramov ľahšie ako oceľové, čo ešte viac prospieva dynamike aj ovládateľnosti auta.

Related posts