Huawei Luxeed S7: Čínsky konkurent Tesla Model 3 od Huawei.

„Kiežby prišiel konkurovať aj do Európy. Uvidíme, možno.

Technologický gigant Huawei v spolupráci s čínskou automobilkou Chery vyvinul a postavil elektrický sedan, ktorý má čo sa kvalít auta týka konkurovať Tesle Model S, ale z pohľadu ceny pritom stojí len ako Tesla Model 3. Cena Luxeed S7 bude v prepočte od 33 070 EUR v základe s vrcholnou verziou za 45 890 EUR.

Nabíjanie a Batérie Luxeed S7

V čom Luxeed S7 vyčnieva je jednoznačne jeho 800V platforma, vďaka ktorej bude mať vozidlo oproti konkurencii náskok v oblasti rýchlonabíjania. Samotná batéria je podľa výrobcu najtenšia v segmente. Čo sa rýchlosti nabíjania týka, Luxeed S7 sľubuje dobitie 400 kilometrov za 15 minút, čím prekonáva 347 kilometrov za 15 minút Tesly Model S. Dojazd po plnom nabití má dosiahnuť 550 kilometrov v základnej verzii a až 800+ kilometrov vo verzii Max+

Zaujímavosťou je použitie rozdielnych typov batérií. Základný model bude používať batériu s technológiou LFP (Lítium-železo fosfát), drahšie verzie budú používať batériu M3P od spoločnsti CATL ( v tejto batérii sú pridané iné kovy ako mangán, vápnik, zinok a hliník)

O pohon sa stará jeden elektromotor vzadu s výkonom 292 koní alebo pri vyšších výbavách dvojica elektromotorov tvoriaca pohon AWD s výkonom 496 koní. To znamená 0-100 za 3.3 sekundy.

Related posts