Facelift BMW 3: Uhladenejší dizajn a nový interiér

BMW 3 aktuálnej generácie G21 práve dostalo facelift v polke svojho životného cyklu. Zmeny exteriéru sa dotýkajú nových predných a zadných nárazníkov, svetlometov a sviežich dizajnov kolies. Hlavne predné svetlomety sú teraz viac ucelené, bez trojuholíkového výrezu v strede ako doteraz, s ktorým vyzerala predná časť ako nejaký druh tropického pavúka. Nové sú viac súčasné, podobné, ako má BMW i4.

V mene nového interiéru

Väčšia zmena sa týka interiéru, ktorý sa mení na súčasný, teda taký, aký možno nájsť v BMW i4. Zaoblený displej s dvomi obrazovkami, 12.3 palcová pre vodiča a 14.9 palcová stredová obrazovka. Samozrejmou súčasťou je aj najnovší operačný systém iDrive 8. Stredový displej je dotykový, BOHU VĎAKA však inžinieri nechali aj otočný ovládač, pre tých z nás, ktorí nenávidíme zachytané, pomastené displeje.

Pre umiestnenie nových displejov bol zmenený tvar prístrojovky. Teraz má štíhlejšie výduchy ventilácie a hardvérové ovládanie klimatizácie. Zmenou si prešla aj stredová konzola na ktorej už nenájdete radiacu páku, namiesto nej len maličký selektor v štýle vozidiel VW Group alebo Citroen.

Motorizácie nezmenené

Ostatok auta zostal viac menej nezmenený, pretože BMW 3 je proste skvelé auto na každý deň. To znamená aj výber motorizácií. Štvorvalce 320i, 320d, 330i a plug-in 330e a šesťvalcové vrcholné motorizácie 340i xDrive a 340d xDrive pre tých, ktorí obľubujú klepotavý zvuk diesela namiesto pre uši príjemného benzínového šesťvalca. Nezmenená je dynamika týchto motorizácii a žiadne zmeny neboli spravené ani v oblasti podovzku.

(NE)zmyselný príplatok?

Nezvyčajnou a rozhodne prekvapivou novinkou je však ľahká príplatková strecha z uhlíkových vlákien pre modely M Performance. Trochu zbytočnosť, keďže spraví malý rozdiel pre už tak 1745+ kilogramov ťažké BMW radu 3, ktoré nemá športové ambície, ako M3.

A čo ceny.

A bude lacnejšie!!! Ale ne, to neexist.

Samozrejme bude drahšie, s cenou začínajúcou od 42 750€ za Sedan a od 43 850€ za Touring.

Foto: BMW

Related posts