Česká Policie bude prášiť po D1 na Ferrari 458 Italia!

Česká Policie má nový prírastok vo svojom vozovom parku. Toto auto bude podľa ich slov slúžiť na doháňanie tých najväčších cestných pirátov, mysleli tým dieselové Octavie a Superby, okrem tohto účelu s ním chcú naháňať aj zlodejov áut no aj medzinárodné ilegálne závody na obdobných superšportoch. Vraj sa ich konalo pred koronou až 30 ročne…

Autom, ktoré bude mať toto za účel je podľa niektorých najlepšie Ferrari, model 458 Italia. Ale pozor, toto auto nie je len tak hociaké, má trestnú minulosť! V minulosti ho používali práve páchatelia trestnej činnosti, po ich dolapení prepadlo Ferrari v prospech štátu, takže ho získali zadarmenko! Zainvestovať však bolo treba do jeho servisu, spojazdnenia, polepov a techniky, ktorá zahŕňa kamerový systém, rádiostanicu, pištolový merač rýchlosti a výstražné svetlá.

A cena tejto úpravy?

Podľa Policie ČR menej ako nová Škoda Scala dokopy to bolo 470 000 kč, čo je 19 119€ a 60 centov.

Len pre pripomenutie. Ferrari 458 Italia je posledným Ferrari s atmosférickým V8 o objeme 4.5 litra. Ten dáva výkon 565 koní a 540 Nm. Stovku zvládne za 3.4 a maximálne jede 326 km/h. Takže good luck na D1, ale byť zastavený týmto, to by som bral už skôr ako zážitok.

Čo myslíte doženie Policie ČR s týmto fešákom dieselové Škodovky? Ťažko povedať…

Related posts