Vynovený Ford Focus ST má nový dizajn a technológie.

Nový Ford Focus ST dostáva všetky zmeny ako základné modely, podvozok aj pohonné ústrojenstvo zostávajú nezmenené.

Ford Focus si prešiel výraznejšou aktualizáciou s vylepšeniami dizajnu, technológií a povrchov v kabíne. Nás však najviac zaujímajú zmeny športového modelu ST. Ten príde v kombinácii benzínového aj dieselového pohonu v kombinácii s automatickou aj manuálnou prevodovkou.

Dizajnové zmeny znamenajú najmä nové štíhlejšie predné svetlá či nový korporátny tvar prednej mriežky chladiča. Navonok vyzerá tento update celkom výrazný, Ford sa však zaobišiel len so zmenením tvaru predných svetiel a nárazníku, kapota aj krajné časti oblúkov kolies si nemuseli kvôli zmene dizajnu prejsť pretvarovaním.

Vzadu zaujme nový svetelný podpis svetiel, no inak je zadná strana auta nezmenená. Zostávajú aj 19 palcové disky kolies s pneumatikami Pirelli P Zero PZ4 (235/35 R19), strešný spojler či prahy. Nová je zelená farba Mean Green z Pumy ST a posledne aj Fiesty.

Kabínové zmeny sú v rámci aktuálnych trendov digitálneho charakteru. Už na prvý pohľad zaujme obrovská horizontálna stredová obrazovka s novou verziou Ford SYNC infotainmentu. Vďaka svojej šírke sa na ňom teraz ovláda aj klimatizácia vozidla. Tento krok „žiaľ“ vyčistil priestor pod displejom, kde sa teraz nachádza miesto na bezdrôtové nabíjanie telefónu.

Nový Focus ST bude vybavený Ford Performance škrupinovými sedadlami, ktoré nahrádzajú predchádzajúce od značky Recaro. Zvyšok interiéru je taktiež oživený výraznejším červeným prešívaním.

Dva-trojka s manuálom aj automatom zostáva!

Ford nepotvrdil zmeny v oblasti podvozku verzie ST. Stále však bude poháňaná 2.3 litrovým EcoBoost štvorvalcom s výkonom 280 koní a 420 Nm v základe kombinovaný so 6 stupňovým manuálom. Ford však k Focusu ST však stále poskytuje aj 7 stupňový automat s meničom krútiaceho momentu, na rozdiel od dvojspojky v klasických modeloch.

V iných krajinách je dostupná aj 190 koňová dieslová verzia ST dostupná aj vo verzii kombi. Čo však ST-čko nedostalo sú nové nastaviteľné tlmiče z verzie Performance ani ľahšie disky kolies.

Nové ST by malo prísť na trh niekedy v prvom kvartáli roku 2022 s domácimi cenami zatiaľ neznámymi.

Foto: Ford Motor Company

Related posts