Vredestein Ultrac Vorti+ a Vorti R+ sú nové UHP pneumatiky

Vredestein chce týmito pneumatikami vážne konkurovať Michelin Pilot Sport 4 a Pirelli P Zero

Vredestein prichádza s novými plášťami do kategórie UHP (Ultra High Performance), ktorej aktuálnymi lídrami sú najmä Michelin Pilot Sport 4 a Pirelli P-Zero. Pneumatiky majú ponúkať veľmi dobré vyváženie medzi vysokou úrovňou priľnavosti a skvelou ovládateľnosťou. Tieto pneumatiky sa volajú Vorti+ a Vorti R+.

Rozdiel medzi Vorti+ a Vorti R+ je podobný ako v prípade Michelin Pilot Sport 4 a Pilot Sport 4S, teda zvýšený rozdiel v priľnavosti na suchom povrchu. Dôraz bol pri vývoji kladený najmä na pevnejšie bočnice, pre lepšiu stabilitu v zákrutách, ako aj na vystuženie pätky pre priľnavejšie spojenie s diskom.

Pracovalo sa tiež na zvýšení trenia v zmesi bez ovplyvnenia prudkosti prechodu od priľnavosti k prechodu (kúsavé odtrhnutie). Toto by malo viesť k zlepšeniu ovládateľnosti najmä v rýchlych zákrutách.

Špecifickou charakteristikou bude rozdiel vo verzii pneumatiky, ktorý závisí na tom, ktoré kolesá sú poháňané. Budú teda samostatné možnosti pre predokolky, zadokolky aj štvrokolky.

Pneumatiky Ultrac Vorti+ budú dostupné vo veľkostiach 18 – 22 palcov, kým výkonnejšie Vorti R+ si možno zaobstarať v rozmere 19 – 21 palcov. Pneumatiky už sú aj dostupné u našich dodávateľov.

V rozmere 225/40 R18 sme našli Vorti+ za 80 EUR. Vredestein Ultrac Vorti R+ v rozmere 265/30 ZR21 zase za 287 EUR. Ceny sú zaokrúhlené.

Foto: Vredestein

Related posts