Volkswagen Polo dostáva pre rok 2021 facelift

Osviežený Volkswagen Polo pre rok 2021 bude dostupný len s jedným motorom, verzia GTI príde neskôr v lete.

Šiesta generácia Volkswagen Polo je ďalším z plejády vozidiel, ktoré v poslednej dobre dostali aktuálizáciu. Pri malom nemcovi je však táto aktualizácia a „POLO-životnou“ aktualizáciou, keďže aktuálna generácia sa predáva od roku 2017.

Súčasťou faceliftu je jednoduchší prehľad vo výbavových stupňoch, ako aj dizajn podobajúci sa na aktuálny Golf, spredu aj zozadu (ako sa hovorí, Polovica z Golfu). Keďže sa Polo podobá na Golf, dostalo do vienka ako štandardnú výbavu LED svietenie. Prémovejšie iQ.Light MATRIX svietenie s dynamickým blikaním aj svetelnou lištou prepájajúcou predné svetlá (ako pri Golfe) bude príplatkovou výbavou.

1.5 TSI Evo je „out“

Volkswagen v oblasti motorizácii zhodil koncernovú 1.5 TSI EVO (150 koní, 250 Nm), ktorá robí aj z nešportového VW Polo dynamické auto. Takže pokým príde verzia GTI, nové Polo bude dostupné len s motorom 1.0 TSI v troch výkonových variantách. Ponúkať bude výkony 80, 95 a 110 koní. Najvýkonnejšia interpretácia bude na cestu prenášať 201 Nm krútiaceho momentu cez 7-stupňovú DSG prevodovkou. Menej výkonné verzie budú vybavené manuálnou prevodovkou. Chýbať nesmie aj úsporný 90-koňový agregát 1.0 TGI spaľujúci CNG.

Športovosť a GTI

Športový balík dostupný k výbavám Style a R-Line zníži auto o 15 mm, pridáva aj elektronickú uzávierku diferenciálu XDS. Nové Polo GTI bude predstavené neskôr toto leto, preto detaily pohonného ústrojenstva ešte nie sú odhalené. V značnej miere však možno očakávať koncernový dvojliter EA888, aký je aj v aktuálnom aute (200 koní, 320 Nm) , výkonové parametre by však mali byť výrazne navýšené.

Interiér

V interiéri možno taktiež očakávať digitálnu podobnosť Golfu. Prístrojový štít Digital Cockpit pred vodičom s veľkosťou 8-palcov bude štandardom v celom rozsahu výbav. Pri výbere vyššej výbavy sa tento prístrojový štít zväčší na 10.25-palcový Digital Cockpit Pro, stredový displej infotainmentu stúpne na veľkosť 8-palcov.

Ceny nového VW Polo ešte nie sú známe, no prvé modely by mali byť dodané prvým zákazníkom vo štvrtom kvartáli tohto roku. Sme zvedaví na novšie Polo, najmä aké bude v porovnaní so silnou konkurenciou ako Renault Clio, Ford Fiesta, Peugeot 208 alebo nedávno vynoveným bratom Seat Ibiza.

Foto: Volkswagen

Related posts