Volkswagen dráždi s novým ostrým modelom Golf.

Volkswagen si pre nás pripravil novú športovú verziu Golfu. Čo to len môže byť? Žeby pätvalec, alebo snáď špeciálne nastavený podvozok a aerodynamika? Sme zvedaví!

VOLKSWAGEN dnes poskytol náhľad na ďalšiu športovú verziu Golfíku MK8, ktorú nám chcú predstaviť už o pár týždňov. Pripojí sa tak ku GTI, Clubsport a R verziám, čo je teraz už typické zoskupenie ostrých Golfov.

Čo to len bude? Predokolka je, zameranejšia predokolka (Clubsport) je tiež a je aj R-ko s pohonom všetkých kolies. Pravdepodobne sa teda bude jednať o niečo úplne nové. Zverejnená silueta vyzerá ako Clubsport aj R. Môžeme si teda len domýšľať.

Nám napadá, či by sa nemohlo jednať o verziu s päťvalcom Audi. Volkswagen ho chcel dať do aktuálneho R-ka, ale Audi si motor nepustilo, no potom ho povolilo Cupre použiť vo Formentore… tak že by ho aj Volkswagen vyjednal s Audi pre svoj Golf?

Alebo to bude verzia s upraveným podvozkom a aerodynamikou, možno ešte tvrdším podvozkom, no HLAVNE manuálnou prevodovkou?

Aktuálny Golf používa dvojliter EA888, ktorý je vo verzii R nadopovaný na 320 konských síl a spojený je so 7 stupňovým automatom DSG. Všetky verzie okrem základného Golf GTI sú spojené výhradne s automatom DSG. Preto by možnosť mať manuál aj s výkonnejšou verziou bola vítaná.

Výsledný produkt nám odhalia už o pár týždňov, tak už sa naň tešíme!

Foto: Volkswagen

Related posts