Toyota Yaris Cross dostala Slovenské ceny!

Veľkostný konkurent Suzuki Vitara prichádza, ceny začínajú pod 17 000 EUR.

Toyota už pred nejakým časom predstavila doplnok do svojho portfólia. Týmto doplnkom je najmenšie SUV značky, ktoré nesie meno obľúbeného mestského auta Yaris, terénnosť mu však pridáva prívlastok Cross. Dobré taktiež je, že Toyota Yaris Cross sa na terénne schopnosti len nehrá.

Ako jedno z mála vozidiel v tejto kategórii disponuje inteligentným pohonom všetkých kolies AWD-i. Veľkostne je zväčša podobný japonskému konkurentovi Suzuki Vitara, ktorého veľmi jemne prekonáva v celkovej dĺžke (4180 vs 4175 mm), aj dĺžke rázvoru (2560 vs 2500 mm). Vitara je taktiež vozidlom, ktoré ponúka aj pohon všetkých kolies, zvaný AllGrip.

Čo sa verzií motorizácie týka, budú dve. Ne-hybridná 1.5 Dynamic Force so 125 konskými silami a 145 Nm, na výber buď so 6-stupňovým manuálom alebo automatickou prevodovkou s plynule meniteľným prevodom Multidrive S.

Druhou voľbou bude to, čo má Toyota najviac v obľube, hybrid. Motor 1.5 Hybrid Dynamic Force bude mať o niečo nižší výkon, teda 116 koní, planétovú prevodovku e-CVT. Len k tomuto pohonu je možné si zvoliť pohon všetkých kolies AWD-i.

Na výber bude spomedzi 4 výbav – Active, Comfort, Executive, Adventure

Aktuálny cenník s uvádzacími akciovými cenami je nasledovný:

Na najlacnejší Yaris Cross s benzínovou 1.5 DF a 6- manuál si treba pripraviť 16 490 EUR.

Rozdiel medzi Active a Comfort pri hybridnej 1.5 s pohonom predných kolies predstavuje 1000 EUR. Nasleduje skok na 23 990 EUR v prípade výbavy Executive. Od tejto už delí vrchol Adventure len ďalších 200 EUR.

Súčasťou uvádzanie do predaja je aj verzia Premiere Edition, dostupná výhradne k hybridným verziám. Kým vozidlo s pohonom predných kolies vyjde na 25 390 EUR. Verzia poháňaná všetkými kolesami poskočí na 27 590 EUR.

Foto: Toyota

Related posts