Toto je Mansory Rolls-Royce Ghost, vyzerajúci športovo.

Nový Rolls-Royce Ghost od Mansory vyzerá ako svoja športová verzia. S upravenou V12-kou tak aj jazdí.

Mansory je dobre známe šialenými a extravagantými úpravami najmä exkluzívnych vozidiel. Teraz si do rúk vzali jedno z najkrajších vozidiel súčasnosti, nový Rolls-Royce Ghost, na ktorého Slovenskom predstavení sme sa zúčastnili, a stvorili akoby jeho športovú verziu, teda niečo ako Rolls-Royce M Ghost? Tak nám pripadá.

Športovosťou kričí už navonok s tým prídavným osvetlením, kanálikmi na vedenie vzduchu, predným splitterom, prahmi či difúzorom, samozrejme všetkým zhotoveným s uhlíkových vlákien. Všetky tieto prvky samozrejme slúžia aj aerodynamickému účelu. Zaručujú redukciu zdvihu a lepší prítlak na zadnej náprave.

Ruka s rukou so vzhľadom ide aj úpravený 6.75 litrový motor V12. Obsahuje nové turbodúchadlá, prepracovanú mapu ECU, ktorá je prispôsobená aj novému športovému výfukovému systému s katalyzátormi s lepším prietokom vzduchu. Vďaka týmto zmenám teraz Ghost generuje 720 koní a 1020 Nm krútiaceho momentu. Tie postačujú masívnej limuzíne zrýchliť na 100 km/h len za 4.4 sekundy.

Na to aby sa tieto hodnoty dobre prenášali na cestu sú na aute osadené nové 22-palcové disky kolies. Tie obúvajú rozdielne rozmery pneumatík. Konkrétne 265/35 R22 vpredu, kým poháňaná zadná náprava má zase obuté pneumatiky veľkosti 295/30 R22. Použitými pneumatikami sú vysokovýkonné plášte holandského výrobcu Vredestein, konkrétne nový model Ultrac Vorti+.

Aj interiér sa nesie tak ako celé auto v nádhernej kombinácii bielej a oranžovej. Za príplatok je možné krásnemu interiéru ešte viac nechať vyniknúť, ako už je, a to ďalším LED osvetlením. Na požiadanie Mansory vyrobí aj koženú chladiacu tašku s objemom 14 litrov.

Foto: Mansory

Related posts