Tesla Model S Plaid je tu!

Tesla Model S Plaid loď sa pýši 1020 konskými silami a zrýchlením na stovku za 1.99 sekundy.

Elon Musk nám po zrušení plánovej Tesly Model S Plaid+, predstavil Model S Plaid. Vlajkovú loď, ktorá už nepotrebuje výkonnejšiu verziu.

Awesome performance bro, trust me.

Model S Plaid je poháňaný novým pohonným rozložením, obsahujúcim 3 motory, ktoré poháňajú všetky kolesá. Toto pohonné ústrojenstvo vytvára 1020 konských síl. Na stovku zrýchli za 1.99 sekundy, čo je rýchlejšie ako akékoľvek cestné auto dnešku (snáď okrem nového Rimac Nevera).

Rodinné auto má zvládnuť šprint na 400 metrov za 9.23 sekundy a maximálne jazdiť rýchlosťou 322 kilometrov za hodinu. Batéria uložená pod posádkou má kapacitu 130 KWh, má zaručovať dojazd do 628 kilometrov na jedno nabitie.

Auto bude jazdiť buď na 19 alebo 21-palcových diskoch. S pneumatikami Michelin Pilot Sport 4S rozmeru 265/35 ZR21 v prípade väčších kolies.

Rapid Charging

Nabíjanie bude schopné prebiehať maximálnym výkonom až 250 kW, pomocou ktorého možno doplniť za 15 minúť nabíjania dojazd až o 301 kilometrov. Pre čo najlepší prechod vzduchom má model S Plaid podľa svojich slov nový najnižší súčiniteľ aerodynamického odporu, len 0.208 cd. Teda aspoň v Californii si tak myslia, avšak nemecký konkurent Mercedes-Benz EQS disponuje údajom len 0.2 cd, čo je o kúsok lepšie…

Car for Gamers

Hlavným prvkom interiéru je najmä volant v tvare leteckého. Nám veľkosťou zase pripomína volant z F1, len sa bude horšie držať.

Keďže je to Tesla, bude mať kopec vecí, ktoré nie sú šoférsky podstatné, no sú zábavné a sú jedným z hlavných dôvodov, prečo by človek chcel Teslu. Pre tento „zážitok“ je tu nový horizontálne umiestnený 17-palcový displej s rozlíšením 2200×1300 pixelov. Tento displej je lepší na pozeranie filmov. K tomu je v aute aj nový ozvučovací systém s 22 reproduktormi, výkonom 960 W aj systémom active noise cancelling.

Chýbať nesmie ani displej pre zadných pasažier… deti, aby sa mohli hrať. Celý multimediálny systém v Tesle poskytuje výpočtový výkon ako najnovšie herné konzoly. Taktiež podporuje pripojenie bezdrôtových ovládačov, a môže sa hrať počas jazdy. FIFA 21, Witcher 3 alebo čokoľvek je práve v kurze herného priemyslu.

Let´s pack´n roll.

Upravené bolo aj sedenie vzadu s pridaným miestom na nohy, hlavu či skladateľnou lakťovou opierkou obsahujúcou aj miesto pre bezdrôtové nabíjanie telefónov. Kufor má objem 730 litrov, čo je veľa.

Cena Model-u S Plaid začína okolo 138 600 EUR. A vyzerá to byť ideálne rodinné/športové auto. V zrýchlení medzi viacmiestnymi autami momentálne nemá konkurenta.

Foto: Tesla

Related posts