Spectre bude prvý čisto elektrický Rolls-Royce

S jeho testovacími prototypmi plánujú najazdiť počas vývoja 2 500 000 kilometrov!

Rolls-Royce práva krátkym eventom na svojom YouTube z Londýna predstavil svoje plány prejsť na čisto elektrický pohon. Na rozdiel od iných výrobcov ale neprechádza na elektrinu len z čisto ekologického hľadiska.

Jedná sa aj o kus histórie a predpoveď Charles Rolls, jedného zo zakladateľov značky, ktorý sa v Apríli roku 1900 vyslovil, že elektrický pohon je ideálnym pre autá nasledovne: „Elektrické auto je perfektne tiché a čisté. Nesmrdí, nevibruje a keď sa rozšíri infraštruktúra, malo by sa stať perfektne praktickým, ale na teraz neočakávam, že by boli plne prevádzkyschopné. Aspoň čo sa blízkej budúcnosti týka.“

Je prirodzené, že ticho a žiadne vibrácie sú ideálnym pre tak komfortne orientovanú a vznešenú značkou, akou Rolls-Royce je. Teraz nadišiel čas, kedy sa Rolls-Royce rozhodol, že okolitý svet je dostatočne technologicky rozvinutý na začiatok prechodu na tento pohon. A preto uviedli aj meno svojho prvého elektrického auta, ktoré už existuje. Bude niesť výnimočné meno Spectre.

S vývojovými prototypmi modelu Spectre plánuje Rolls-Royce prejsť 2 500 000 kilometrov naprieč všetkými kútmi sveta, čo je podľa ich slov 400 rokov bežnej prevádzky vozidla Rolls-Royce, len aby vyskúšali všetky limity nového modelu.

Foto: Rolls-Royce

Related posts