Rolls Royce Boat Tail – umelecká zákazka najvyššieho radu

Nové oddelenie Rolls Royce Coachbuild predstavilo nádherný jednorazový kúsok kabrioletu postaveného na základe modelu Phantom Drophead. Aká nádhera.

Počiatky značky Rolls Royce spočívali z veľkej časti z výroby karosérií (coachbuilding). Vďaka vysokému záujmu klientov značky prehĺbiť svoj vzťah s ňou prostredníctvom náročných, na mieru vytváraných formulácií luxusu vznikol Rolls Royce Boat Tail, ktorý je vyvrcholením štvorročnej spolupráce s tromi najvýnimočnejšími klientmi značky.

Oslava úspechu

Boat Tail je 5.8m dlhý na mieru vytvorený kúsok, nezdieľa ani jednu karosársku časť s modelom Phantom. Auto teda predstavuje voľnú ruku dizajnérov pretvárajúcich predstavy klienta, vďaka čomu má Rolls Royce Boat Tail kompletne iný vzhľad ako ďalšie modely značky.

Vpredu Rolls Royce pretvoril prednú mriežku Pantheon teraz s horizonatálnou svetelnou lištou rozprestierajúcou sa naprieč prednou maskou, spájajúc tradičné vertikálne lopatky v mriežke s novými svetlometmi.

Tento centrálny aspekt prednej masky je ďalej lemovaný dvojicou predných blatníkov tvoriacich aj bok masky. Tie sú zhotovené z ručne opracovaného hliníku. Toto pretvorenie prednej masky vytvára unikátny prechod medzi ňou a kapotou, spodným nárazníkom, mriežkou ako aj svetlami, ktoré sedia jemne nad lesklo čiernymi nižšie umiestnenými povrchmi vytvárajúc tak dojem, že farebné panely auta vyzerajú vznášajúc sa ponad spodné proporcie vozidla. Tento chytrý vizuálny trik mé prezentovať spojenie s rýchlymi loďami.

Rýchloloď na kolesách

Ten najkrajší pohľad na auto sa však naskytne zozadu. Tu naberá vozidlo kontúry zhodné s člnom vďaka krásnej klesajúcej línii pripomínajúcej rýchlolode ako Riva ISEO. Toto spojenie je posilnené použitím dreveného obloženia na zadnej časti, pod ktorým sa nachádzajúce dva na kraji sa otvárajúce priestory pre batožinu, ktoré sú v tomto prípade už vybavené luxusným vybavením na piknik, ako aj obvyklým vybavením posádky tým najlepším šampanským.

Na mieru vyrobené komponenty ďalej pozostávajú z odstrániteľnej strechy vyrobenej z novej látky a zvršku z uhlíkových vlákien, ktorý obsahuje napínacie spoje. Kým strecha sa nedá zložiť a uložiť vo vozidle, existuje dočasný látkový baldachýn, ktorý možno použiť, keď auto zastihne nepriazeň počasia.

Klasický interiér je oázou pokoja

Interiér je vybavený šperkami a ozdobami na mieru, no inak je viac prezentáciou interiérového dizajnu predošlého modelu Phantom, takže je viac klasický. Dokopy bolo pre toto vozidlo osobitne vytvorených, navrhnutých a vyrobených 1812 dielov. Časti karosérie prechádzajú najskôr procesom úplného zjemnenia hliny, až následne sa reprodukujú v konečnej hliníkovej podobe.

Táto ukážka toho, čo bude môcť byť vytvorené na želanie zákazníka je nádherou na kolesách, je to oslava a transformácia toho, za čo auto považujeme. Je oslavou úspechu, detailnej ľudskej práce a nadčasových línií.

Foto: Rolls Royce

Related posts