Rimac bude vyvíjať nástupcu Bugatti Chiron.

Bugatti a Rimac sa spájajú aby vytvorili novú technologickú spoločnosť vyvíjajúcu EV hyperautá. Podiel 45% tohto partnerstva patrí Porsche.

Chorvátsky výrobca hyperšportových elektrických vozidiel Rimac a Bugatti oznámili spojenie síl fúziou do spoločnosti Bugatti-Rimac. Vyvíjať spolu budú novú generáciu hyperáut pre obe značky.

Vlastníctvo novej spoločnosti bude rozdelené medzi Rimac Group, vlastniace 55% podiel, a Porsche AG, ktoré bude vlastniť zostávajúcich 45%. Môže sa to zdať, že hlavne slovo by tu mohol mať Rimac, netreba však zabúdať, že Porsche AG má 24% podiel v samotnom koncerne Rimac Group.

Aj v novej spoločnosti si každá spoločnosť zachová vlastných ľudí aj sídla. Sídlo Bugatti-Rimac ako celku sa bude nachádzať v novom Rimac Campus, nedaľeko Zagrebu, otvoriť sa má v roku 2023. Tu sa bude vyvíjať základ pre novú generáciu pohonných ústrojenstiev či podvozkových technológií pre nové modely, zahŕňajúc aj čisto elektrického nástupcu Bugatti Chiron.

Zakladateľ Rimac Automobili, Mate Rimac sa stane výkonným riaditeľom spoločnosti, stále však bude mať aj väčšinový podiel v Rimac Group. Súčasťou novej spoločnosti je aj tretia firma, a to Rimac Technologies, ktorá bude pokračovať vo svojom aktuálnom biznise, ktorým je poradenstvo v oblasti technológií elektrických motorov či batérií pre OEM klientov. Medzi klientov tejto spoločnosti patrí aj Hyundai-Kia, ktorí taktiež vlastnia 12% podiel v Rimac Group.

Táto správa prichádza po mesiacoch neistôt budúcnosti pôsobenia Bugatti v rámci VW Group. Toto nové partnerstvo preberie vývoj nových modelov značky bez úplného oddelenia značky od materskej spoločnosti, koncernu VW Group.

Foto: Rimac

Related posts