Rally Monte Carlo: Sébastien Loeb si na konci uchmatol triumf

Legenda WRC, Sébastien Loeb to dokázala, a ku koncu preteku v horách nad francúzskym Monte Carlo si uchmatol a udržal prvé miesto. Je to jeho 8 triumf na tejto slávnej Rally!

Prvý pretek sezóny s novými hybridnými špeciálmi sa niesol v znamení premenlivých suchých a nenápadne klzkých podmienok s málo snehom.

Priniesol aj tvrdú nehodu francúza Adriena Formeaux, ktorý dostal šmyk na čiernom ľade a následne ho svah katapultoval cez zvodidlá do niekoľko desaťmetrového zrázu. Mali sme tak možnosť vidieť novú konštrukciu, ktorá znesie preťaženie 70 G v reálnej akcii.

Mimo cestu sa dostali aj mladíci Oliver Solberg a Elfyn Evans, ktorí sa po týchto incidentoch snažili dobiehať zameškané a Elfynovi sa to darilo skutočne dobre. Potešenie prinieslo prvé víťazstvo v kariére WRC pre britského jazdca Gusa Greensmith vo Forde Puma WRC.

A bol to Ford Puma M-Sport Rally1, ktorý sa pred poslednou Wolf Powerstage dostal do vedenia. Za volantom nebol nik iný, ako 47 rokov mladý velikán tohto športu Seb Loeb. Ten si spolu s jeho navigátorkou Isabelle Galmiche udržal prvé miesto pred Sebom Ogierom v Toyote.

Na konci tak zvíťazili o 10.5 sekundy pred Ogierom. Za nimi na skvelom treťom mieste skončil Ír Craig Breen s mankom 1:39.8 minúty.

Jediný Hyundai v prvej desiatkej bol Thierry Neuville, ktorému približne v polovici preteku explodoval tlmič a tak sa nemohol umiestniť lepšie.

Táto Rally Monte Carlo však bola veľmi zaujímavá a jednoznačne bude pamätnou. Pre Loeba to bolo 8 víťazstvo na tejto klasike a celkovo okrúhle 80 v tejto kariére. Preto bude táto Rally jednoznačne pamätnou a okrem toho dala tímu Ford M-Sport skvelý štart do novej sezóny!