Porsche Taycan vylepšený pre modelový rok 2022

Prináša najmä dlhší dojazd, vylepšenú konektivitu a nové legendárne farby ako klasická Rubistone Red z Porsche 911 typ 964.

Pre modelový rok 2022 prináša Porsche pre svoj jediný elektromobil Taycan radu vylepšení. Tými viditeľnými sú nové farebné prevedenia, ktoré sú súčasťou rozvíjajúceho sa personalizačného programu Porsche Exclusive Manufaktur. Dostupné sú dve fázy tohto programu. Paint to Sample prináša 65 ikonických farebných prevedení značky. Paint to Sample Plus dáva zákazníkovi úplne voľnú ruku vo výbere farby.

Vyšší reálny dojazd

Z technického hľadiska sa zapracovalo na zvýšení reálneho dojazdu. Dosiahnuté je tak vďaka prednému elektrickému motoru, ktorý je pri režimoch jazdy Normal a Range takmer úplne odpojený a bez napätia, keď nie je potrebný. Taktiež žiadna energia do kolies pri plachtení a státí vozidla, čím sa znižuje odpor. Elektromotory sa tak spínajú v priebehu pár milisekúnd len keď vodič vyžaduje výkon alebo zmení jazdný režim na ostrejší.

Nemeckí inžinieri sa pohrali aj s tepelným riadením batérií, či nabíjaním. Pri funkcii Turbo Charging Planner je možné zahriať batériu na jemne vyššiu teplotu ako predtým. Vďaka tomu je rýchlonabíjanie dostupné skôr a pri vyššom výkone až do 270 kW. Spotrebné teplo z elektrických komponentov je v ešte vyššom rozsahu využité na tepelnú reguláciu akumulátoru.

Už aj pre tých čo vlastnia Android

Ostatné technologické zmeny zahŕňa systém AndroidAuto, ktorý je teraz integrovaný v PCM infotainmente popri Apple CarPlay. Novou je funkcia Remote Park Assist, vďaka ktorej možno zaparkovať prostredníctvom smartfónu, bez toho aby vodič musel byť vôbec vo vozidle. Parkovanie prebieha prostredníctvom aplikácie Porsche Connect, v ktorej sa pri nájdení voľného miesta autom ovláda.

Nový Taycan je možné si už objednať so žiadnou zmenou v štartovacích cenách. Taycan začína u nás na 86 868 EUR. Najdrahší je Taycan Turbo S CrossTurismo s cenou začínajúcou na192 063 EUR.

Foto: Porsche

Related posts