Porsche 911 Edition 50Y : K 50. výročiu Porsche Design

Porsche oslavuje 50. výročie Porsche Design touto limitovanou Targou.

Porsche odhalilo svoju najnovšiu limitku. Volá sa Edition 50Y Porsche Design, už z názvu teda možno pochopiť že je oslavou 50. výročia štúdia Porsche Design, ktorá dizajnuje pomimo áut všetko od hodiniek po slnečné okuliare. Toto špeciálne auto je založené na modeli Targa 4 GTS. Vyrobených bude len 750 kusov celosvetovo s cenovkou od 185 606 EUR v Nemecku.

Na rozdiel od iných limitovaných Porsche, ktoré odkazujú vzhľadom na motoršportové úspechy, toto Porsche odkazuje práve na prvé hodinky Chronograph 1 vyprodukované štúdiom Porsche Design, ktorých elegantnú farebnú schému aj auto nesie.

Porsche 911 Edition 50Y je štandardne dodávané s balíkom Sport Chrono s analógovými hodinkami montovanými na prístrojovej doske. Sedadlá sú čalúnené v kombinácii čiernej kože so stredom „Sport-Tex“.

Pod kapotou je pohonné ústrojenstvo Targa 4 GTS. Teda plochý šesťvalec 3.0 litra s dvojitým prepĺňaním turbodúchadlom. Produkuje 480 koní a 570 Nm. Maximálne sa nechá vytočiť na 7 500 otáčok.

Možné bude ho mať s oboma prevodovkami, teda PDK aj 7 stupňový manuál. S PDK vystrelí na stovku za 3.5 sekundy, v manuále za 4.3 sekundy a maximálne dokáže jazdiť 307 km/h.

Záujemcovia si spolu s autom budú môcť kúpiť aj moderné prevedenie prvých hodiniek Chronograph 1, ktoré budú jednoznačne ladiť s novým autom.

Foto: Porsche

Related posts