Ak sa toto vozidlo dočká reality, budeme vo vytržení!

Kým elektromobilita má stále svojich odporcov, resp. ľudí, ktorí v nej vidia viac negatív, ako pozitív. Jednu vec jej nemožno uprieť. Je rýchla, efektívna, a podľa najnovšieho konceptu predstaveného firmou Opel prináša nádej vrátiť na cesty aj legendárne modely v ich originálnej-„šej“ podobe, ktorá by so spaľovacím motorom neprešla. Príkladom je aj koncept Opel Manta GSe.

Opel Manta bol športovým dvojdverovým kupé, vyrábajúcim sa od roku 1970 do 1988. Počas tohto obdobia mal dve generácie. Nemecký výrobca sa teraz v rámci vytvárania povedomia o svojej novej športovej elektrickej divízii GSe (obdoba PSE u Peugeot) rozhodol pretvoriť toto ikonické kupé do modernej podoby. Prvým modelom GSe by mala byť ostrá Corsa, odvodená z aktuálneho elektrického modelu Corsa-e

Opel pretvoril Mantu v podobe aktuálneho vintage dizajnového jazyka značky, ktorého prvou inkarnáciou je nový Opel Mokka, dostal ho aj faceliftovaný Crossland. Preto implementovali dizajnéri Mante digitálnu tvár so svetlami v tvare obočia, nahrádzajúce tradičnú dvojicu okrúhlych, akými disponoval originálny Opel Manta.

Zvyšok tela vozidla sa však tvarovo skutočne výrazne podobá svojmu starému otcovi. Žiaľ, okrem čisto elektrického pohonu neboli žiadne bližšie technické špecifikácie upresnené. Viac sa snáď dozvieme pri predstavení tohto konceptu, ktorý je naplánovaný na 19. Mája. Sme veľmi zvedaví, pretože vyzerá fantasticky.

Foto: Opel