Obľúbená rodinná Škoda Kodiaq má Slovenské ceny!

Obľúbené vynovené rodinné SUV začína na 25 840 EUR.

Ako sme informovali pri predstavení, Škoda Kodiaq si prešla oživujúcim faceliftom. Ten jej dodáva elegantnejší vzhľad. Jeho najhlavnejšou zmenou je ale odchod dieselového motoru vo najvýkonnejšej verzii RS, čo vyvolalo medzi priaznivcami tohto modelu zmiešané pocity. Nám sa táto zmena páči.

Od dnešku už aj poznáme oficiálne ceny nového vozidla. To štartuje na 25 840 EUR vo výbave Active s puklicami na oceľových diskoch, trojramenným koženým volantom, LED svietením vzadu aj zadnými parkovacími senzormi.

Pre lepší jazdný zážitok aj komfort však bude treba ísť vyššie, po výbavu Ambition, ktorá štartuje na 28 890 EUR.

Najvyššia výbava Style, ktorá už zahŕňa LED MATRIX svietenie, 18-palcové disky kolies či navigáciu Amundsen s 8-palcovým displejom stojí od 31 550 EUR.

Motory

Vzostupným smerom výbavami nahor bude na výber postupne 3,4 alebo 5 variánt motorov a prevodoviek. K dispozícii ku verzii Style sú 2 motory. Benzínová 1.5 TSI so 150 konskými silami a dostupná buď so 6-stupňovým manuálom alebo 7-stupňovým automatom. Rovnako výkonný dieselový 2.0 TDI je dostupný len s automatom, na výber je však pohon predných alebo všetkých kolies. Do príchodu verzie RS bude vrcholom silnejšia varianta 2.0 TDI s 200 koňmi, automatom a 4×4.

My sme nakonfigurovali „nafullovaný“ Kodiaq so všetkými príplatkami, najsilnejším dvojlitrom, 20-palcovými diskami kolies, aj adaptívnym podvozkom s výslednou cenou 55 108 EUR. V plnej výbave je to už teda iné auto.

Foto: Škoda

Related posts