Nový Ford Ranger: Pracant s V6-kou

Nový Ford Ranger má nový dizajn, motor, podvozok, všetko presne podľa predstáv zákazníkov.

Ford Ranger je ikona. Pre niekoho pracant, pre iného ideálne auto pre podnikanie aj rodinu. Vo svojej aktuálne 3 generácii sa vyrába s aktulizáciami od roku 2009, a tak teraz nadišiel čas na zbrusu novú. Čo prináša?

Nový Ranger sa podobá na väčšie pick-upy Ford

Je veľmi dobre známe, že Ford pri vývoji Ranger-u kladie veľký dôraz na kontakt s majiteľmi týchto vozidiel po celom svete. Vizuálne sa nová generácia podobá na iné pick-upy Ford Trucks. To znamená svetlomety s podpisom písmena C vpredu aj vzadu. Tie predné sú po prvý krát u tohto modelu aj s technológiou MATRIX LED.

Pod karosériou je nový podvozok, ktorý má o 50 mm dlhší rázvoz aj rozchod kolies. Predné kolesá sú posunuté dopredu o 50 mm pre lepší nájazdový uhol. Auto bude dostupné s dvomi verziami pohonu všetkých kolies; elektronický shift-on-fly alebo vylepšený stály pohon všetkých kolies.

Objem je späť!

Pod prednou kapotou je teraz väčší objem, ktorý umožňuje inštaláciu 3.0 l V6 turbodieselu pre tých náročnejších zákazníkov, čím umožňuje ťahať viac ako doteraz! Okrem neho však zostávajú aj dve verzie 2.0 l turbodieselov s jedným alebo dvoma turbami pre tých, ktorí chcú okrem krútiaceho momentu a výkonu aj „priaznivú“ spotrebu. Aktuálna verzia BiTurbo má 213 koní a 500 Nm, slabšia verzia s jedným turbom má 170 koní a 420 Nm.

Kvalitnejší interiér

Interiér je kvalitnejší ako doteraz s viac prémiovými mäkkými plastami a vertikálnou stredovou 10.1 alebo 12 palcovou dotykovou obrazovkou s novou verziou systému Ford SYNC 4. Na displej sa teda premiestnili aj jazdné módy, ku ktorým sa však možno dostať stlačením jedného tlačidla.

Pre ľahšie parkovanie ľudí, ktorí si kúpili pick-up ako auto do mesta je displej spojený aj s 360 stupňovou kamerou, alebo v úzkom teréne. V interiéri je okrem toho kopec nových praktických ukladacích miest sem a tam.

Nový Ranger sa zatiaľ bude vyrábať v Thajsku a Južnej Afrike už od začiatku roku 2022, na iné trhy príde neskôr v budúcom roku.

Foto: Ford

Related posts