Nové VW Polo GTI je tu! – prináša dvojliter

Nové VW Polo GTI prináša motor 2.0 TSI a 207 koní. Bude teda vážnym konkurentom pre FIestu ST či Hyundai i20N.

Nedlho po facelifte aktuálnej generácie VW Polo nám Volkswagen odhaľuje aj jeho ostrú verziu GTI. Tá prináša niekoľko podstatných zmien, ktorými je vážnym konkurentom pre ďalšie ostré hatchbacky triedy B.

V komentároch na Facebooku často nachádzame názory, že pokiaľ auto nemá aspoň dvojliter, pre isté osoby to je auto bez motora. Tieto osoby sa budú cítiť doslova vyslyšané, keďže Volkswagen vybavil nové Polo GTI motorom EA888, známym z Golfu GTI či Octavie RS.

Priania Slovákov z komentárov na Facebooku boli vyslyšané!!!

V prípade Polo GTI však bude naladený na výkon 207 koní a 320 Nm. Sila tohto motora putuje na predné kolesá prostredníctvom 7-stupňovej automatiky DSG s mokrými spojkami. Manuál však, podobne, ako pri iných hot-hatchbackoch v ponuke nebude. Prenos výkonu bude regulovať diferenciál XDS, tak ako v doterajšom vozidle.

Aj napriek +7 konským silám, ktoré nevyzerajú ako vysoké navýšenie výkonu zrýchli nové Polo na stovku o dve desatiny skorej, za 6.5 sekundy. Maximálna rýchlosť je limitovaná na 250 km/h.

Vylepšený podvozok

Za príplatok si bude možné pridať aj Sport Select balíček, s ktorým vozidlo dostáva adaptívne tlmiče, väčšie predné stabilizátory, vylepšené predné spojovacie tyče či pevnejšie upevňovacie body zadnej nápravy. Znížená je vďaka nemu taktiež svetlá výška vozidla, a to až o 15 mm, vďaka čomu má Polo GTI ešte sebavedomejší postoj.

Auto stojí na nových 18-palcových diskoch kolies s rozmerom pneumatík 215/40 R18. Za nimi sa skrýva silnejšia brzdová sústava.

Exteriér si zachováva podobné zmeny ako facelift klasického Pola, štandardom však budu IQ LED Matrix svetlomety. Chýbať však nesmú červené športové akcenty, ktoré sú posilnené aj v interiéri.

Dátum začiatku predaja ani ceny zatiaľ známe nie sú. Jedno je však isté. Táto generácia VW Polo GTI bude po skončení záruky autom, ktoré bude často navšetovať úpravcov vozidiel. Nakoľko VW Golf R doluje z tohto istého motoru až 300 koní, takže dosiahnuť ich aj u Pola bude možné.

Foto: Volkswagen

Related posts