Nové BMW 2 Active Tourer – odpočívaj v pokoji otočný iDrive

Kompaktné rodinné BMW 2 Active Tourer sa dočkalo nástupcu. Ten prináša zlepšenie v oblasti jazdnej dynamiky, komfortu aj účinnosti motorov.

BMW 2 Active Tourer je všestranným kompaktným rodinným MPV, ktoré už je na trhu nejaký čas, aj preto BMW prináša jeho novú generáciu. Dizajn inkorporuje veľké osemuholníkové ľadvinky, zapustené kľučky dverí, či minimalistické predné aj zadné svetlá. Svetlá sú štandardné vybavené LED technológiou. Za príplatok však možno postúpiť vyššie na adaptívne LED s natáčaním do zákrut. Nové svetlá dodávajú na elegancii vozidla, no zároveň stále vyžarujú sebavedomý svetelný podpis vozidiel BMW. Zapustené kľučky dverí sú jednou zo súčastí vylepšenej aerodynamiky vozidla, vďaka ktorej teraz dosahuje odpor vzduchu pri jazde hodnotu Cd 0.26.

Veľká negatívna zmena vnútri!

Citeľné zmeny sa odohrali aj v interiéri. Jeho hlavnou devízou je zahnutý displej z BMW iX. Ten sa skladá z 10.25 a 10.7 palcových obrazoviek. Zobrazovaný obsah je už súčasťou nového BMW OS8, z ktorého vychádza aj nová generácia ovládacieho systému BMW iDrive žiaľ ovládaná už len dotykom a zažíva tak svoj debut v kompaktnom segmente. Nový je v interiéri aj športový volant a športové sedadlá, ktoré sú za príplatok dostupné aj s masážnou funkciou.

Praktické sú posúvateľné zadné sedadlá v rozsahu 13 centimetrov, vďaka ktorým batožinový objem možno navýšiť o dodatočných 90 litrov. Základný objem batožinového priestoru vo verziách 218i a 218d je 470 litrov, v prípade 220i a 223i je to menších 415 litrov. Štandardom sú elektricky ovládané dvere batožinového priestoru.

Rozsiahlymi úpravami si prešli motory aj prevodovka. Motory v zmysle trendov znižujú spotrebu aj emisie vďaka novému spaľovaciemu procesu a systému dvojitého vstrekovania. Vylepšená je aj účinnosť novej 7 stupňovej automatickej prevodovky Steptronic, ktorá bude štandardom pre všetky modely. Jej hlavným vylepšením je elektromotor integrovaný do prevodovky. Tento elektromotor dodáva je súčasťou 48V mild-hybridnej technológie, ktorou budú disponovať motorizácie 220i a 223i a dopĺňa spaľovací motor zvýšením výkonu o 19 koní.

Motorizácie budú 4

Základnými sú 218d (150 k, 360 Nm), 218i (136 k, 230 Nm).

Zvyšné dve sú vybavené 48V mild-hybridným systémom. Model 220i (170 k, 280 Nm) a 223i (218k, 360 Nm).

V lete 2022 pribudnú aj plug-in hybridy 225e xDrive (245 koní) a 230e xDrive (320 koní). Vďaka 14.9 kWh použiteľnej kapacite batérie budú mať čisto elektrický dojazd do 80 kilometrov.

Najrýchlejšia verzia 223i zrýchli na stovku za 7 sekúnd a disponuje maximálnou rýchlosťou 241 km/h. V BMW popracovali aj na jazdných vlastnostiach. Nové BMW 2 Active Tourer je vďaka novej konštrukcii ľahšie, tuhšie a disponuje širším rozchodom kolies. Presnosť a reakcie riadenia vylepšili aktualizácie jednokĺbovej pružinovej vzpery vpredu a trojprvkovej zadnej nápravy. Na želanie sa dá objednať adaptívny M podvozok, ktorý obsahuje frekvenčne selektívne tlmenie, športové riadenie a zníženie svetlej výšky o 15 milimetrov.

Slovenské ceny ešte neboli zverejnené. V Nemecku nové BMW 2 Active Tourer štartuje na 34 750 EUR. U nás očakávame cenu začínajúcu na okolo 33 300 EUR.

Foto: BMW

Related posts