Mladoboleslavská automobilka rozširuje svoju ponuku výbav k modelu Octavia o výbavu Sportline. Táto výbava je prestupnou stanicou medzi Style a RS. Zaujať chce športovými prvkami ako športovými sedadlami, športovým trojramenným volantom alebo čiernymi exteriérovými prvkami.

Vzhľadové priostrenie

Dotknuté exteriérové prvky lakované v lesklej čiernej farbe zahŕňa špecifický predný spojler, rám prednej masky aj nápis na dverách batožinového priestoru. Octavia Sportline bude štandardne vybavená 17-palcovými čiernymi diskami Pulsar z ľahkej zliatiny. Na prianie si možno zvoliť aj 18 a 19-palcové kolesá, taktiež lakované v čiernej farbe. O tom, že má človek do činenia s verziou Sportline dávajú vedieť aj plakety na predných blatníkoch.

Interiér vychádza z výbavy Style. Jeho súčasťou je látkový poťah prístrojovej dosky, aj dekoračná lišta v prevedení Piano Black. Športové sedadlá majú integrované hlavové opierky, taktiež sú potiahnuté priedušným čalúnením ThermoFlux. Multifunkčný športový volant je osadený plaketou Sportline, kým prahy predných dverí obsahujú nápis Octavia.

Motor z „RS-ky“

Sportline bude dostupný s benzínovými, dieselovými, CNG, plug-in aj mild-hybridnými motorizáciami vo výkonovom spektre od 115 do 204 konských síl. Na výber bude pohon predných aj všetkých kolies. Motor 1.5 TSI (150 koní) si bude možno objednať so 7-stupňovou automatikou DSG. Motor 2.0 TSI EA888 (190 koní) je okrem automatickej prevodovky vybavený aj pohonom všetkých kolies. Najvýkonnejšou bude plug-in hybridná verzia iV, dodávajúca 204 konských síl.

Dieselové motorizácie majú dve výkonové varianty, 115 a 150 koní. Obe výkonové špecifikácie možno vybaviť automatom DSG, no len výkonnejšia verzia ponúka možnosť všetkých štyroch kolies. Verzia G-TEC jazdiaca na stlačený zemný plyn (CNG) disponuje 130 koňmi.

Nový Airbag!

Za príplatok bude samozrejme dostupný aj adaptívny podvozok DCC. Ten ponúka 15 stupňov nastavenia od komfortného po športový a priebežne prispôsobuje charakteristiku tlmenia. Medzi bezpečnostné prvky patrí proaktívna ochrana cestujúcich aj so senzorom prevrátenia vozidla alebo aj nový centrálny airbag medzi prednými sedadlami.

Foto: Škoda