Nová Bentley Bentayga S je svojou najagilnejšou verziou.

Nová Bentley Bentayga S sa chce svojou ovládateľnosťou podobať Aston Martinu DBX

Čerstvá Bentley Bentayga S dostala športovejšie naladený podvozok, ktorý kombinuje so „základným“ motorom V8, aby Bentley vytvorilo to, čo je najagilnejšia Bentayga doteraz. Prívlastok S dopĺňa verzie Hybrid, V8 a Speed.

Dynamika a podvozok

Pod jej honosnou prednou kapotou buráca štvor-litrový osemvalec s dvoma turbami produkujúci nezmenených 550 koní a 770 Nm. Aby mohla kráska svoj športový charakter lepšie prejaviť, Bentley ju osadil novým športovým výfukovým systémom.

To hlavné, teda úprava podvozku, aby bolo vozidlo agilnejšie ako kedykoľvek predtým sa začína zahrnutím aktívneho stabilizátora ako štandard. Pruženie vozidla je tuhšie o 15%, výrobca tiež pre lepší športový zážitok z jazdy implementoval aj športový mód pre stabilizačný systém ESC. Prekvapivo tu však nie je žiaden športový diferenciál, len torque vectoring prostredníctvom brzdového systému.

Nová Bentayga S zrýchli na stovku za 4.5 sekundy, maximálne sa dokáže valiť po ceste rýchlosťou 290 km/h. Prevodovka aj pohon všetkých kolies sú mechanicky zhodné s klasickou Bentayg-ou, majú však upravený svoj mozog.

Ako ju rozoznať?

Zvonku model S možno rozlíšiť vďaka špecifickým 22-palcovým diskom kolies s pneumatikami Pirelli P Zero. Okrem toho bol všetok „posh“ chróm nahradený lesklou čiernou. Športovosť pokračuje aj vnútri, to najmä novým interieróm z Alcantary. Daľšie množstvo tejto látky je použité okolo prístrojovej dosky alebo čalúnenia stropu. Samozrejme individualizácia nesmie chýbať, a tak v prípade nechcenia Alcantary možno na želanie interiér potiahnuť kožou.

Bentley Bentayga S ale nebude lacná. Jej cena začína v prepočte na 207 617 EUR, čo je o viac ako 38 000 EUR drahšia ako „štandardná“ verzia V8, zarážajúc však o 19 536 EUR voči verzii s motorom W12. Je to taktiež viac, ako človek zaplatí za podobne/lepšie ovládateľné SUV DBX od Aston Martin, a to o viac ako 17 000 EUR. Bentley si teda za skvelú ovládateľnosť nechá pekne zaplatiť.

Foto: Bentley

Related posts