Morgan Super 3: Keď na rýchlosť stačí málo.

Morgan Super 3? Predstavte si motor z Fordu Fiesta ST v niečom, čo vyzerá ako motorka s bočným vozíkom.

Morgan po mesiacoch upútaviek a špekulácii predstavuje nástupcu svojej trojkolky, šarmantného 3Wheeler. Nový model sa volá Super 3, je od základu nový a začína na cene 41 995 libier.

Jadrom je nový hliníkový monokok. Ten má viac priestoru pre vodiča a spolujazdca, podstatné však je, že celé „auto“ bez vodiča váži len 635 kilogramov.

Cestu von z auta si našiel motor z motorky a namiesto neho do služby nastupuje 1.5 litrový EcoBoost Ford. Pre účel tohto auta, však zhodil turbodúchadlo, aby bol kompaktnejší, jednoduchší a ľahší. Stále však má výkon slušných 118 koní a 150 Nm. Motor je pre ideálne rozloženie hmotnosti umiestnený hneď za prednou nápravou, spojený je s rovnakou 5 stupňovou manuálnou prevodovkou od Mazdy.

Výkon 118 koní posiela na jedno zadné koleso, a vďaka váhe len 635 kilogramov zrýchli na 100 km/h za podobný čas ako elektromobil, ktorý potrebuje 3-krát taký výkon, za 7 sekúnd. Maximálna rýchlosť je uvádzaná na 209 km/h.

Originálny šarm mu určite nechýba. Super 3 si berie inšpiráciu z veku prúdových lietadiel. Je inšpirovaný aerodynamikou a mechanickými požiadavkami na rozdiel od trojkolesových V-twin z 20. rokov minulého storočia.

Dizajn kolies je tiež výraznou zmenou s modernejšími, aerocentrickými jednotkami obutými do špeciálnych celoročných pneumatík Avon.

Morgan tvrdí, že navrhol model s ohľadom na konfigurovateľnosť, pričom pri uvedení na trh je k dispozícii viac ako 200 možností a príslušenstva. Od piatich farebných prevedení vozidla až po viacero možností upevnenia batožiny alebo možnosť kupujúcich pridať vlajku svojej domovskej krajiny, dokonca aj názvy „pilot“ a „kopilot“. Ak by ste si chceli vybrať jednu pre seba, konfigurátor Super 3 je už aktívny TU

Foto: Morgan

Related posts