Michelin Pilot Sport EV je nová výkonná pneumatika pre elektromobily.

Výrazne použiteľná a efektívna však môže byť aj pre spaľovacie vozidlá.

Michelin dnešným dňom prináša novú športovú pneumatiku Michelin Pilot Sport EV na Európsky trh. Slúžiť teda bude širokému spektru elektromobilov súčasnosti, no najmä tým budúcim. Dostupná na európskom trhu bude v treťom kvartáli roku 2021.

Michelin Pilot Sport EV bola navrhnutá na zvládanie okamžitého krútiaceho momentu a veľkých síl na pneumatiku pôsobiacich pri váhe elektromobilov. Sľubuje vysokú úroveň priľnavosti, ako aj jej plynulý prechod na hrane.

Táto pneumatika, keďže má byť osadená na „ekologických“ vozidlách musí aj napriek športovým vlastnostiam disponovať potláčaním hluku, technológiou Acoustic (zvukové odhlučnenie zvnútra pneumatiky) a nízkym valivým odporom, to najmä kvôli dojazdu aj tichosti elektromobilov.

Pneumatika bude spočiatku dostupná v 16 veľkostiach, od 18-22 palcov, čo je veľkosť, ktorú elektromobily využívajú najčastejšie.

Michelin je aj partnerom závodov série Formula E, v ktorých sa používajú veľkostne podobné pneumatiky. Preto aj Formula E počas piatich rokov výrazne prispela na vývoji tohto plášťu.

Francúzsky výrobca pneumatík chce pri jej výrobe taktiež minimalizovať svoju uhlíkovú stopu. Investovať tak do procesov redukujúcich produkovanie splodín od výroby, až po jej finálny predaj do rúk zákazníkovi.

Dosiahnuť výborné výkonové špecifikácie, no zároveň aj nízky valivý odpor je vlastne ideál. Preto Michelin Pilot Sport EV podľa papierových špecifikácií vyzerá ako superpneumatika, ktorá by bola určite vhodná a výrazne efektívna aj pre spaľovacie autá. To však ukáže len reálny test.

Foto: Tyrereviews.com

Related posts