Michelin Pilot Sport 5: nová generácia je tu!

Michelin oficiálne predstavil novú generáciu snáď najpoužívanejších športových touring pneumatík. Michelin Pilot Sport 5 má myť ešte lepšiu celkovú priľnavosť, správanie za mokra ako aj výrazne zlepšenú životnosť.

Nová pneumatika je už dostupná v objednaniu v 50 rôznych rozmeroch vo veľkostiach od 17 – 21 palcov. Cena pneumatiky za rozmer napríklad 205/45 R17 je 120 EUR.

Michelin Pilot Sport 5 má Y rating, a teda je schopná rýchlostí do 300 km/h. Pneumatiky má novú MaxTouch konštrukciu, ktorá je navrhnutá rozkladať sily pôsobiace pri akcelerácii, brzdení a zatáčaní pre lepšiu životnosť gumy.

Hybridný aramidový a nylonový pás je tiež použitý v technológii Dynamic Response na zlepšenie prenosu riadiacich vstupov, čím sa dosiahne lepšia odozva a spätná väzba. Výkon pneumatiky tiež zlepšuje technológia „Never Slip Compound“, ktorá využíva funkčný elastomér na zvýšenie počtu adhéznych prvkov.

Lepšiu ovládateľnosť v mokrých podmienkach poskytuje technológia Dual Sport Tread Design. Vnútorný dizajn behúňa obsahuje veľké pozdĺžne drážky na rýchlejšie odvádzanie vody pre lepšiu trakciu na mokre, zatiaľ čo vonkajší dizajn behúňa obsahuje tuhé bloky pre lepší výkon na suchu.

Novinkou je aj indikátor „Wear2check“, ktorý umožňuje vodičom ľahko sledovať opotrebovanie pneumatík, s čerstvo navrhnutou matnou čiernou bočnou stenou (podobnou dizajnu na pneumatike Cup 2), ktorá ju oddeľuje od predchodcu.

Foto: Michelin

Related posts