Lancia sa vracia! Vďaka novej stratégii koncernu Stellantis sa má znovu stať „talianskym Mercedesom“.

Ak vo Vás meno Lancia nevyvoláva žiadne pohnútky, alebo emócie, tak Vás svet a história automobilov pravdepodobne príliš nezaujíma. Lancia, niekoľko násobný majster sveta v rally, vynálezca rôznych technológií, ktoré sa stali zaužívané v automobilovom svete vstáva z popola. Po oznámení návratu legendárneho modelu Delta je tu teraz nové oznámenie.

Lancia bude mať ako svoj vzor pri svojej renesancii nemeckého elegantného výrobcu, Mercedes-Benz. Pod novým vedením koncernu Stellantis, pod ktorý patrí sa tak má znovu stať „Talianskym Mercedesom“ ako tomu bolo pred približne 20-timi rokmi, ak si spomínate napríklad na model Thesis.

Aktuálne predávajú len jeden model, a to malý Ypsilon, alebo prezlečenú verziu Fiat 500. Toto auto v domovskom Taliansku patrí medzi najpredávanejšie vozidlá, pretože je malé a elegantné, a teda skvelé pre krásne a elegantné talianske ženy.

Súčasťou tejto stratégie majú byť tri nové modely. Najbližšie práve nový Ypsilon pre rok 2024, následne v roku 2026 stredne veľké SUV s pravdepodobným názvom Aurelia (čo bolo nádherné GT Coupé) a dva roky po ňom vyššie spomenutá Delta.

Lancia sa chystá na nástup elektrifikácie týchto svojich modelov.

Plány krásne, autá tiež, už len treba počkať či im to klapne.

A čo vy? Máte radi Lanciu?

Foto: Lancia