Lancia sa chce do budúcnosti podobať Mercedesu.

Lancia sa vracia! Vďaka novej stratégii koncernu Stellantis sa má znovu stať „talianskym Mercedesom“.

Ak vo Vás meno Lancia nevyvoláva žiadne pohnútky, alebo emócie, tak Vás svet a história automobilov pravdepodobne príliš nezaujíma. Lancia, niekoľko násobný majster sveta v rally, vynálezca rôznych technológií, ktoré sa stali zaužívané v automobilovom svete vstáva z popola. Po oznámení návratu legendárneho modelu Delta je tu teraz nové oznámenie.

Lancia bude mať ako svoj vzor pri svojej renesancii nemeckého elegantného výrobcu, Mercedes-Benz. Pod novým vedením koncernu Stellantis, pod ktorý patrí sa tak má znovu stať „Talianskym Mercedesom“ ako tomu bolo pred približne 20-timi rokmi, ak si spomínate napríklad na model Thesis.

Aktuálne predávajú len jeden model, a to malý Ypsilon, alebo prezlečenú verziu Fiat 500. Toto auto v domovskom Taliansku patrí medzi najpredávanejšie vozidlá, pretože je malé a elegantné, a teda skvelé pre krásne a elegantné talianske ženy.

Súčasťou tejto stratégie majú byť tri nové modely. Najbližšie práve nový Ypsilon pre rok 2024, následne v roku 2026 stredne veľké SUV s pravdepodobným názvom Aurelia (čo bolo nádherné GT Coupé) a dva roky po ňom vyššie spomenutá Delta.

Lancia sa chystá na nástup elektrifikácie týchto svojich modelov.

Plány krásne, autá tiež, už len treba počkať či im to klapne.

A čo vy? Máte radi Lanciu?

Foto: Lancia

Related posts