Krásny koncept Audi A6 Avant e-tron

Toto je nové Audi A6 Avant e-tron, je to koncept, od ktorého sa sériový voz bude líšiť iba minimálne. Koncept je to krásny, obdarený všetkým, čo tvorí správne Audi. Ostré športové línie, kompaktné svetlomety, veľká papuľa. Ku nim je tu teraz veľmi minimalistická línia okien stúpajúca hore. Zadné svetlomety tvoria jeden svetelný pás naprieč vozidlom so skutočne nádhernou grafikou.

Koncept sa má od sériového vozidla líšiť iba minimálne, takže si môžete predstaviť ako bude vyzerať budúca generácia čisto elektrickej Audi RS6.

Obyčajný A6 e-tron má pribalené dva elektromotory s výkonom (jeden vpredu, druhý vzadu, tak tvoriace elektrické Quattro) s výkonom 476 koní a 800 Nm. Na stovku tak zrýchli pod 4 sekundy! Takže pri takomto výkone v štandarde nie je vôbec komplikované predstaviť si, že Audi použije 646 koňové ústrojenstvo z RS e-tron GT, aby vytvorilo práve ostrú verziu RS6.

Ovládateľnosť by aj napriek vysokej váhe vozidla nemala byť taký problém. Ako elektromobil má batériu uloženú v podlahe medzi nápravami, čo je dobré pre polohu ťažiska, aj distribúciu hmotnosti. Koncept taktiež stojí na vzduchových pružinách a adaptívnych tlmičoch. Predné zavesenie je päť-prvkové, kým vzadu možno nájsť multi-link.

Batéria má kapacitu „okolo“ 100 kWh, dostatok na prejdenie vzdialenosti do 700 kilometrov. Koncept tiež disponuje 800V architektúrou a dokáže sa nabíjať rýchlosťou do 270 kW, čo podľa slov Audi znamená 300 kilometrov za 10 minút nabíjania.

Related posts