Ferrari BR20 je unikát pre špeciálneho klienta.

Ferrari BR20 je novinka z Maranella, ktorá sa inšpiruje tvarmi 50 a 60 tych rokov. Postavená je na základe GTC4 Lusso.

Ferrari ponúka svojim špeciálnym klientom program Special Project, umožňujúci nechať si postaviť auto na mieru. A to nie z hľadiska farby alebo výbavy, ale hlavne takých zásadných aspektov ako je samotný dizajn. Najnovším produktom tohto programu je model BR20 vyrobený pre anonymného klienta.

Ferrari BR20 je dvanásť valcové GT-čko, ktoré má svojim vzhľadom evokovať automobily 50 a 60-tych rokov. Konkrétne čerpá z modelov 410 SuperAmerica a 500 Superfast.

Ako technický základ vozidla je použitý model GTC4 Lusso, ktorého sériová výroba skončila minulý rok. BR20 na tomto základe neobsahuje zadné sedačky. Je tiež dlhšie, s prepracovanou zadnou časťou s aerodynamickým veterným tunelom, zadným spojlerom či koncovkami výfukov integrovanými v difúzori.

Interiér vzdáva poctu spomenutým modelom minulosti s retro hnedou kožou či dubovým obložením. Nechýba mu však aj moderný nádych vďaka karbónovým prvkom alebo infotainmentu.

Bližšie informácie o pohonnom ústrojenstve Ferrari nezverejnilo. Možno však predpokladať, že pod kapotou je 6.3 litrový V12 so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. V GTC4 Lusso mal motor parametre 690 koní a 700 Nm.

Program Special Project automobilka ponúka už nejaký čas. Ročne postaví len 2 alebo 3 vozidlá tohoto programu, na ktoré majiteľ dokopy čaká aj 5 rokov. Samotná práca na takom aute zaberie 18 až 24 mesiacov. Podobné projekty ponúkajú aj iné luxusné automobilky ako Lamborghini, Bugatti alebo McLaren.

Foto: Ferrari

Related posts